16:34 29.01.2014

У ВР зареєстровано законопроект, що дозволяє КС переглядати свої попередні рішення

2 хв читати
У ВР зареєстровано законопроект, що дозволяє КС переглядати свої попередні рішення

Народний депутат Сергій Міщенко (позафракційний) зареєстрував законопроект, що дозволяє Конституційному Суду переглядати свої рішення.

Таким чином, повідомляє прес-служба народного депутата, КС може ухвалити рішення, що поверне дію Конституції в редакції 2004 року і парламентсько-президентської форми правління. Це, на думку депутата, сприяти припиненню силового протистояння на вулицях українських міст.

"Першим кроком такого переформатування має бути повернення до Конституції редакції 2004 року. Рішення КС - це найшвидший та найефективніший шлях, як цього досягти, наприклад, за один день", - зазначив С.Міщенко.

На його переконання, "створення робочих груп, проведення круглих столів, обговорення - лише затягування часу і відстрочки повернення до Конституції зразка 2004 року. Саме це на сьогоднішній день влаштовує і владу, і опозицію, але головне - не влаштовує громадськість, яка стоїть на Майдані".

"Будь-яке зволікання, ухвалення половинчастих рішень може призвести до нової, більш кривавої хвилі конфронтації між суспільством і владою", - наголосив депутат.

С.Міщенко переконаний, що "скасування авторитарних законів, відставка Кабміну, навіть ухвалення закону про амністію не виконують головної вимоги Майдану про кардинальне переформатування влади".

Тому, наголосив він, Верховна Рада має працювати доти, доки не будуть ухвалені законопроекти, що повністю забезпечать вихід із політичної кризи і встановлять чіткі терміни змін, яких вимагає українське суспільство.

Як повідомлялося, 1 жовтня 2010 року Конституційний Суд визнав неконституційним закон "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року № 2222-ІV (так звана політреформа 2004 року) у зв'язку з порушенням процедури його розгляду і ухвалення.

"Конституційний Суд виходить з того, що визнання неконституційним закону 2222 у зв'язку з порушенням процедури його розгляду та ухвалення означає поновлення дії попередньої редакції норм Конституції, що були змінені, доповнені і виключені законом 2222", - йдеться також у рішенні КС.

Суд поклав на органи держвлади обов'язки щодо виконання цього рішення із приведення нормативно-правових актів відповідно до Конституції України від 27 червня 1996 року в редакції, що існувала до внесення до неї змін законом "Про внесення змін Конституції України" від 8 грудня 2004 року № 2222 - IV".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА