Луценко заявляє про порушення проти нього кримінальної справи за заклики до повалення конституційного ладу

Екс-глава МВС, лідер громадського руху "Третя українська республіка" Юрій Луценко заявляє про розслідування Службою безпеки України стосовно нього справи про замах на конституційний лад України, яка ґрунтується на його публічних закликах до створення Народної ради і планах щодо створення нової більшості у Верховній Раді України, повідомляє прес-служба "Третьої української республіки".
"Сьогодні я отримав повідомлення про розслідування СБУ справи проти мене за "замах на конституційний устрій" держави. Підстава – мій план про те, що Народна рада мала стати центром тяжіння для створення нової більшості в парламенті", - сказав він у прямому ефірі "Громадського ТБ" у середу ввечері.
При цьому Ю.Луценко нагадав, що його позиції не підтримали опозиційні лідери. "Вони зізналися, що не готові до таких рішучих дій. Але СБУ проводить досудове розслідування за статтею 109 Кримінального кодексу (дії, спрямовані на насильницьку зміну або повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, - ІФ). Навіть звернулася до телеканалів, аби вони надали запис мого виступу 22 січня на Майдані", - зазначив політик.
У прес-службі "Третьої української республіки" також нагадали, що Ю.Луценко раніше вже заявляв про дві спроби його заарештувати за весь період масових протестів в Україні. "Перша - груднева за організацію масових заворушень, а друга - січневий, я вже диверсант... У мене 110-а стаття - "замах на Конституційний устрій", 111-а - "на територіальну цілісність", це вже навіть цікаво. Але найголовніша - 113-та - "диверсії", - розповів екс-глава МВС.
Як повідомлялося, 22 січня Ю.Луценко заявив, що для виходу з нинішньої політичної кризи в Україні у Верховній Раді має почати засідати Народна рада у складі 180 опозиційних депутатів, яка має бути відкрита і для інших депутатів. Про плани щодо створення Народної ради заявляв і лідер парламентської фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.
Того самого дня Народну раду за участю опозиційних народних депутатів було створено - відбулися її засновницькі збори, на яких було проголосовано за утворення місцевих народних рад, утворення муніципальної міліції, підготовку всеукраїнського народного голосування про недовіру президентові Віктору Януковичу й народним депутатам, які підтримали пакет законів 16 січня. Народна Рада також обрала президію у складі лідерів трьох опозиційних фракцій українського парламенту, ухвалила створити Народну виборчу комісію і затвердила її персональний склад.
У Партії регіонів 27 січня заявили про загрозу існуванню незалежної України й вимагали від генерального прокурора Віктора Пшонки "невідкладно провести розслідування антиконституційних дій так званих народних рад, дати правову оцінку та притягнути винних до відповідальності згідно з законодавством України". "Народна рада... направляє прямі директиви на місця про захоплення влади самозваними радами й комітетами з переданням їм усіх владних повноважень", - ідеться в заяві прес-служби партії.
4 лютого Народна рада закликала провести в областях, де опозиційні політичні сили мають більшість, громадські слухання щодо ухвалення місцевих бюджетів з широким залученням громадськості.