Інтерфакс-Україна
09:11 10.02.2014

Україна та Східне партнерство - на порядку денному Ради ЄС

2 хв читати
Україна та Східне партнерство - на порядку денному Ради ЄС

Засідання Ради ЄС у закордонних справах у понеділок у Брюсселі відкриється повідомленням глави дипломатії ЄС Кетрін Ештон про підсумки саміту ЄС-РФ, повідомив минулої п'ятниці журналістам на умовах анонімності високопоставлений дипломат Євросоюзу.

Після цього учасники Ради перейдуть одразу до робочого обіду, під час якого "йтиметься про Східне партнерство в усіх його формах з Україною на першому плані та про розвиток ситуації в ній, а також про поїздки туди верховного представника ЄС К.Ештон і члена Єврокомісії Штефана Фюле", зазначив співрозмовник.

Відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна", європейський дипломат підтвердив, що міністри закордонних справ мають намір обговорити питання про підготовку до можливого застосування санкцій ЄС проти України.

"Це одне з питань серед багатьох інших. Деякі держави-члени хочуть його порушити. Ви бачили, що деякі міністри говорили про таку можливість", - сказав високопоставлений чиновник ЄС.

Він уточнив, що обговорюватимуться й інші питання щодо України, й нагадав про виступ К.Ештон на її останній прес-конференції в Києві, в якому вона назвала теми, які потрібно обговорити, зокрема можливу економічну та фінансову допомогу українській стороні.

За його словами, також обговорюватиметься робота за підсумками Вільнюського саміту Східного партнерства. Кілька держав-членів попросили провести спеціальні дебати, й деякі з них мають пропозиції щодо форматів співпраці з країнами програми. Спеціальний розділ дискусії буде присвячено відносинам із Молдовою і Грузією і майбутньому підписанню з ними угод про асоціацію, роботу за якими необхідно прискорити, вважають у ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА