Інтерфакс-Україна
13:05 18.02.2014

Венеціанська комісія готова надати сприяння у пошуку консенсусу між опозицією та більшістю в проведенні конституційної реформи

2 хв читати

Президент Венеціанської комісії (ВК) Джіанні Букіккіо (Gianni Buquicchio) заявляє про готовність ВК бути задіяною в проведенні конституційної реформи в Україні і вважає можливим як направити експертів для сприяння переговорам щодо конституційної реформи між більшістю й опозицією, так і взяти участь у круглому столі.

Але для цього необхідно офіційно запрошення Києва, заявив він у письмовому інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Венеціанська комісія готова допомогти Україні, як тільки ми отримаємо офіційний запит. Ми могли б або направити експертів для надання сприяння переговорам щодо конституційної реформи між більшістю й опозицією, або взяти участь у роботі круглого столу. Формальний висновок Венеціанської комісії щодо тексту, підготовленого на основі консенсусу, може піти на пізнішому етапі", - вважає президент ВК.

Відповідаючи на запитання про можливі варіанти проведення конституційної реформи, зокрема, повернення до Конституції 2004 року, або розробки повністю нового документа або внесення змін до чинної Конституції, Дж.Букіккіо констатував, що Конституцію в редакції 2004 року необхідно покращити. "Але ця Конституція - не погана. І я не бачу необхідності нової Конституції", - вважає він.

У цьому зв'язку президент ВК нагадав, що ще у 2005 році Венеціанська комісія надала свою думку щодо тексту, ухваленого у 2004 році. "Наша оцінка була дещо змішаною: ми бачили позитивні елементи, зокрема, бажання знайти кращий баланс між повноваженнями президента і Верховної Ради, але ми також визначили і низку проблем. Якщо різні політичні сили зараз можуть погодитися спільно провести конституційну реформу, це буде найкращим рішенням, і Венеціанська комісія буде рада допомогти", - запевнив Дж.Букіккіо.

При цьому він вважає логічним участь ВК у цьому процесі, оскільки з цього питання сторони "мають давні традиції тісної співпраці". "Тому для Комісії було б логічним брати участь у нових реформах. Однак для того, щоб бути задіяним у цьому процесі, ми маємо отримати офіційний запит від української влади", - нагадав він процедуру.

Крім того, Дж.Букіккіо вважає "особливо важливим у нинішній кризовій ситуації, щоб будь-які зусилля у сфері реформування ґрунтувалися на широкому консенсусі між більшістю й опозицією". "Венеціанська комісія може сприяти досягненню такого консенсусу", - знову наголосив президент ВК.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС скликає екстрену зустріч у відповідь на тарифний удар Трампа, лідери вимагають жорстких заходів

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА