ВР вимагає від парламенту Криму переглянути рішення про референдум 16 березня і має намір звернутися до Венеціанської комісії

Верховна Рада України вимагає від парламенту Криму негайно переглянути своє рішення від 6 березня 2014 року про проведення 16 березня загальнокримського референдуму та привести його у відповідність до Конституції України та Конституції Криму.
За відповідну заяву Верховної Ради на засіданні у вівторок проголосували 255 народних депутатів з 324.
У заяві українського парламенту зазначається, що рішення про проведення загальнокримського референдуму суперечить положенням Конституції України.
Народні депутати вважають, що звернення Верховної Ради Криму до президента Росії Володимира Путіна та Федеральних зборів Держдуми РФ суперечить статтям 134 і 138 Конституцій України, відповідно до яких парламент Криму не наділений повноваженнями здійснювати зовнішньополітичні відносини.
Верховна Рада вважає доцільним звернутися до Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія) стосовно рішення Верховної Ради Криму від 6 березня 2014 року про проведення 16 березня так званого загальнокримського референдуму.
Парламент також звернувся до жителів АР Крим не брати участі в референдумі 16 березня.
6 березня на позачерговому засіданні кримський парламент ухвалив рішення про входження автономії до складу РФ, а також звернувся до президента Російської Федерації та Федеральних зборів Російської Федерації з пропозицією про початок процедури входження АРК до складу Російської Федерації як суб'єкта РФ.
Крім того, Верховна Рада АРК ухвалила рішення перенести референдум про статус АРК з 30 на 16 березня.
Того самого дня О.Турчинов заявив, що зупинив рішення Верховної Ради автономії про проведення референдуму з питання приєднання АРК до Росії, а також повідомив, що Верховна Рада України ініціюватиме розпуск парламенту Автономної Республіки Крим.
7 березня він підписав указ №261/2014 "Про припинення дії постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 6 березня 2014 року №1702-6/14 "Про проведення загальнокримського референдуму", який набуває чинності з дня публікації.
7 березня до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання О.Турчинова щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим №1702-6/14 від 6 березня "Про проведення загальнокримського референдуму".