Міських голів в українських містах можуть обирати у два тури - перше читання

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про обрання міських голів міст у два тури.
За проект закону (№1098) авторства народного депутата, лідера Європейської партії України Миколи Катеринчука проголосували 245 народних депутатів на засіданні в четвер.
Згідно з законопроектом, обраним міським головою (у містах з населенням понад 500 тис. жителів) буде вважатися кандидат на посаду міського голови, який одержав на виборах більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні. Якщо жоден із кандидатів на посаду міського голови (у містах з населенням понад 500 тис. жителів) не набере абсолютної більшості –проводитиметься повторне голосування щодо цих кандидатур.
Обраним в одномандатному виборчому окрузі міським головою (в містах із чисельністю жителів понад 500 тис.) вважається кандидат, який отримав понад половину голосів виборців.
Якщо найбільша і водночас однакова кількість голосів виборців у виборчому окрузі набрала два або більше кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови (в містах із чисельністю жителів понад 500 тис.), проводиться повторне голосування щодо цих кандидатур, але не пізніше, ніж у тритижневий термін.
У разі повторного голосування (за наявності в бюлетенях двох кандидатур) обраним міським головою вважається кандидат, який набрав більшість голосів.
Як повідомлялося, 8 квітня ВР внесла зміни до закону України про вибори депутатів Верховної Ради АР Крим, місцевих рад, сільських, селищних і міських голів, що стосуються техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу.
Внесені зміни вдосконалять окремі виборчі процедури під час виборів депутатів АРК, місцевих радах, сільських, селищних і міських голів, що гарантує забезпечення вільного волевиявлення громадян.
Закон, зокрема, закріплює гарантії реалізації засад спільності виборів і таємного голосування, право громадян на участь у виборчому процесі, зокрема у виборчій агітації.
Водночас під час голосування не було підтримано поправку до цього закон, яка передбачала, що вибори мера Києва мають відбуватись у два тури.
Крім того, до закону не ввійшла пропозиція про те, що центральні партійні організації можуть висувати своїх кандидатів до місцевих рад.
У законі також прописано норму, яка передбачає, що в разі, якщо вибори до місцевих рад і місцевих голів відбуваються одночасно з парламентськими виборами та президентськими виборами, то спеціально для проведення цих виборів не створюються окремі виборчі комісії, а їхні функції виконує комісія, сформована для проведення виборів у президенти або виборів у народні депутати.