14:42 15.04.2014

ВР ухвалила закон про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території

3 хв читати
ВР ухвалила закон про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території

Верховна Рада України ухвалила закон "Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України".

На підтримку відповідного законопроекту № 4473-1 в другому читанні і в цілому на засіданні у вівторок віддали голоси 228 народних депутатів.

Як повідомлялося, Верховна Рада 20 березня в першому читанні ухвалила цей законопроект, внесений днем раніше народним депутатом фракції "Батьківщина" Сергієм Соболєвим. Він визначає статус цих територій, встановлює на них особливий правовий режим, а також визначає особливості діяльності держорганів, підприємств, установ і організацій.

Відповідно до ухваленого закону, тимчасово окупованою територією визначаються території Автономної Республіки Крим та Севастополя, повітряний простір над ними, а також внутрішні води і територіальне море України, включно з підводним простором, їхнє дно і надра.

Тимчасово окупована територія оголошується зоною з обмеженим доступом в'їзду та виїзду. "Для громадян України, іноземців та осіб без громадянства в'їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї допускається лише за спеціальним дозволом і через пункти в'їзду-виїзду в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України", - йдеться в документі.

Закон передбачає, що тимчасово окупована територія є невід'ємною частиною території України і на неї поширюється українське законодавство, однак відповідальність за порушення прав людини на ній покладається на Російську Федерацію. Відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної цій території, а також відповідальність за охорону культурної спадщини на ній повністю покладається на РФ.

Відповідно до закону, за фізичними та юридичними особами зберігається право власності на майно, якщо воно придбане відповідно до законів України.

Народні депутати за пропозицією міністра юстиції України Павла Петренка внесли до закону норму, згідно з якою можна продавати або купувати нерухомість, що перебуває на окупованій території в будь-якому населеному пункті на території України і оформляти угоду в будь-якого нотаріуса.

За словами П.Петренка, таким чином, захищається права власника, в якого майно перебуває на окупованій території. "Технічно це можливо", - зазначив він.

Міністр також додав , що ухвалений закон буде техніко-юридично доопрацьований - до закону також увійде норма, яка надасть дозвіл військовослужбовцям і представникам МВС приватизувати службове житло.

Водночас, народні депутати вилучили із закону статтю 13, що стосувалася заборони будь-якої підприємницької та комерційної діяльності. За словами спікера парламенту Олександра Турчинова, норми цієї статті будуть виписані в окремому законі. "Ми вилучили 13-ту статтю в чинній редакції, що регулює економічні питання в нинішній редакції", - повідомив він, пояснивши, що це зроблено тому, що буде ухвалюватися спеціальний закон, що регулюватиме економічні питання на окупованій території.

За словами голови комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерія Пацкана, не забезпечується державне регулювання підприємницької діяльності, "тобто, ми не забороняємо підприємницьку діяльність в автономній Республіці Крим".

В остаточній редакції закону немає статті про колабораційну діяльності, що була в першому читанні.

Закон визначає, що під час проведення виборів президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму голосування громадян на тимчасово окупованій території не організується і не проводиться.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Лісову пожежу на Луганщині вдалося локалізувати, загрози поширення вогню немає

Зеленський пообіцяв ветеранам АТО/ООС поліпшення їхнього соціального захисту і скасування розважальних заходів у День пам'яті захисників України

КС перейшов до закритої частини слухання щодо мовного закону

Резніков: Мінські угоди не відображають реалій, Заходу варто підтримати їх перегляд і прагматичний підхід до їх виконання

Оприлюднені "розмови" Порошенка з Путіним і Байденом - грубо змонтований фейк, заявляють у "Євросолідарності"

Зеленський: Іпотека і в комерційних, і в державних банків має бути не вища за 10%

До кінця року треба зробити нормальні умови кредитування для бізнесу, в НБУ дуже жорстка монетарна політика - Зеленський

Розділ з інформацією про габаритно-ваговий контроль на дорогах України запрацював на сервісі відкритих даних транспортної галузі - Криклій

Зеленський хоче у 2021 році побудувати вдвічі більше доріг

Нардеп Деркач оприлюднив нові записи розмов із голосами, схожими на голоси Байдена й Порошенка, на тему подій у Криму

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА