Інтерфакс-Україна
19:01 24.04.2014

Профільний комітет рекомендує ВР відхилити проект постанови про необхідність введення НС у Донецькій, Луганській і Харківській областях

2 хв читати

Парламентський комітет із питань національної безпеки і оборони рекомендує Верховній Раді відхилити проект постанови про необхідність введення надзвичайного стану в Донецькій, Луганській та Харківській областях.

"Члени комітету під час обговорення зазначили, що проект постанови суперечить Конституції України та законодавчо визначеному порядку введення надзвичайного стану в державі або окремих регіонах. Народні депутати одноголосно ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді відхилити проект постанови", - повідомляється на сайті парламенту в четвер.

Згідно з інформацією прес-служби голови комітету з питань національної безпеки та оборони Володимира Литвина, комітет на закритому засіданні в четвер також заслухав в. о. міністра оборони України Михайла Коваля, керівництво Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Міністерства внутрішніх справ та Національної гвардії України.

Проект постанови (№4639), зареєстрований 7 квітня позафракційним народним депутатом Миколою Рудьковським, пропонує рекомендувати в. о. глави держави "негайно використати всі повноваження, передбачені Конституцією та законодавством України, зокрема, в законі про правовий режим надзвичайного стану, для відновлення конституційного правопорядку та діяльності органів державної влади".

У документі також запропоновано рекомендувати в. о. глави держави підписати указ про введення надзвичайного стану в Донецькій, Луганській і Харківській областях та передати документ на затвердження Верховній Раді.

Згідно з текстом проекту постанови, доцільність рекомендувати в. о. глави держави прийняти рішення про введення НС обґрунтовується необхідністю "відновлення конституційного правопорядку і діяльності органів держвлади, унеможливлення дій, що можуть призвести до загибелі людей у мирний час, забезпечення прав і свобод людини, зменшення чинників, які сприяють ескалації насильства", враховуючи те, що "6 квітня 2014 р. у Донецькій, Луганській і Харківській областях виникли масові безпорядки, що супроводжуються насильством над громадянами, обмежують їх права і свободи, зафіксовано спроби захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу України шляхом насильства".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нардепи "Євросолідарності" ініціюють постанову Верховної Ради щодо захисту енергетики

Макрон висловив жаль з приводу того, що США "відмовляються від міжнародних правил"

Підгрупи робочої групи до кінця січня підготують пропозиції щодо виборів в особливий період та повоєнний час

Законодавство забороняє одночасне проведення виборів та референдуму - Ключковський

Тимошенко закликала дати "політичну відсіч" дискусіям про вибори під час війни

Фракція "Слуга народу" у понеділок розгляне кадрові питання, заслухає кандидатів на посади міністрів - Палійчук

Порошенко закликав дати правову оцінку діяльності підпільних "шкіл руского міра"

Більшість українців вважають, що Європа серйозно допомагає Україні, і не довіряють США – опитування

Глави МЗС України та Чехії домовилися "перегорнути сторінку нещодавніх обмінів заявами" та посилити політичний діалог на рівні міністерств

Фон дер Ляєн про мету засідання Коаліції охочих у Парижі: надати Україні надійні гарантії безпеки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА