Інтерфакс-Україна
10:21 07.05.2014

Україна позитивно розглядає пропозицію про другий раунд женевської зустрічі - Дещиця

2 хв читати
Україна позитивно розглядає пропозицію про другий раунд женевської зустрічі - Дещиця

Україна відкрита до діалогу та позитивно розглядає пропозицію Німеччини щодо проведення другого раунду женевської зустрічі, заявляє в. о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця.

Як повідомляє департамент інформаційної політики МЗС України, А.Дещиця провів у Відні зустріч із федеральним міністром закордонних справ ФРН Франком Вальтером-Штайнмаєром.

"Головна увага під час зустрічі була приділена питанню подальших перспектив деескалації ситуації в південних та східних областях України. На пропозицію німецької сторони провести другий етап женевської зустрічі, А.Дещиця відповів, що Україна завжди готова до конструктивного діалогу в інтересах українського народу", - йдеться в повідомленні МЗС.

При цьому глава МЗС розповів про кроки уряду України щодо виконання женевських домовленостей від 17 квітня. "Якщо б усі сторони, передусім РФ, доклали максимальних зусиль з реалізації положень існуючого женевського документа, цього було б достатньо для повноцінної деескалації ситуації в південних та східних областях України", - зазначив А.Дещиця.

У свою чергу глава МЗС ФРН позитивно оцінив дії України з виконання женевських домовленостей і запевнив у підтримці проведення в Україні позачергових президентських виборів 25 травня, зазначили в українському зовнішньополітичному відомстві.

Як повідомлялося, на чотиристоронній зустрічі в Женеві ЄС-РФ-США-Україна було ухвалено угоду про те, що всі сторони в Україні мають утримуватися від насильницьких дій, залякувань і провокацій, усі озброєні групи мають бути роззброєні, усі незаконно зайняті будівлі має бути повернено їхнім власникам.

5 травня Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що вважає за потрібне організувати нову зустріч у Женеві для обговорення шляхів деескалації ситуації в Україні. "За останні кілька годин я провів чимало переговорів, під час яких я виступав за проведення других женевських переговорів", - сказав він.

Того самого дня в МЗС України заявили, що місце та дата проведення другого раунду багатосторонніх переговорів щодо деескалації ситуації в Україні наразі невідомі, але вони можуть відбутися до 25 травня, коли в Україні заплановано проведення першого туру позачергових президентських виборів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

Блокування звернення до США мало критичні наслідки для України - Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА