Інтерфакс-Україна
15:11 12.05.2014

Позиція Росії щодо так званого референдуму на сході України - сигнал про можливість загальнонаціонального діалогу - Буркгальтер

2 хв читати
Позиція Росії щодо так званого референдуму на сході України - сигнал про можливість загальнонаціонального діалогу - Буркгальтер

Президент Швейцарії, головуючої в ОБСЄ, Дідьє Буркгальтер називає важливим сигналом реакцію Москви на так званий референдум, що відбувся минулої неділі на сході України, в якій Росія висловилася не про визнання результатів, але про повагу до волевиявлення.

"Ми бачили позицію Росії, в якій вони говорили про повагу, але не про визнання. Немає ніякого визнання результату. Це важливо, і це також сигнал можливого шляху для національного діалогу, якщо він буде інклюзивним", - заявив він після участі в засіданні Ради ЄС з питань закордонних справ у Брюсселі в понеділок, на якому він доповідав про дії ОБСЄ щодо врегулювання кризи в Україні.

За словами Д.Буркгальтера, під час засідання з міністрами закордонних справ ЄС учасники обговорювали питання зміцнення діалогу між ЄС та Росією.

"Якщо ми хочемо досягти успіху, ми маємо говорити про інтеграцію всіх гравців. Відносини з Росією дуже важливі. Ми бачили в Москві, що є відкритість до діалогу. У короткостроковій перспективі це означає, що Російська Федерація хоче бачити чіткий сигнал інклюзивності для можливого взяття до уваги людей, які думають інакше на сході України", - пояснив він свою позицію.

Головуючий в ОБСЄ повідомив, що під час засідання він також представив дорожню карту та різні кроки щодо її реалізації.

"У серці цієї операції - Україна. Ми намагаємося знайти рішення, як допомогти всій країні, українському народу інклюзивним чином вирішувати їхнє майбутнє. Друге - найбільший виклик цієї операції – це час. У нас немає часу, щоб втрачати час. Ми маємо негайно почати діяти. Є конкретні кроки, які ми маємо зробити, - це національний діалог", - переконаний Д.Буркгальтер.

У зв'язку з цим він висловив упевненість у необхідності діяти дуже швидко, швидко призначити модератора і якомога швидше знайти рішення, як "ми можемо проводити цей діалог".

"Тому важливо отримати повну підтримку від підписантів женевської заяви", - наголосив він.

ОСТАННЄ

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

Україна на всіх робочих рівнях з'ясовує зі США деталі по постачанню оборонної підтримки - Зеленський

Рютте: Україна у "короткостроковій перспективі" не зможе обійтися без допомоги США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА