Інтерфакс-Україна
10:34 16.05.2014

Обраний на позачергових виборах 25 травня президент матиме 5 років повноважень - КС

2 хв читати
Обраний на позачергових виборах 25 травня президент матиме 5 років повноважень - КС

Конституційний Суд України визначив, що президент країни, обраний на позачергових виборах 25 травня, матиме повний п'ятирічний термін повноважень.

"Президент обирається на термін п’ять років незалежно від того, обирається він на позачергових чи чергових виборах", - йдеться в резолютивній частині рішення КС, оприлюдненого в п'ятницю.

КС вважає, що пункт 16 розділу 15 "Перехідні положення" Конституції України, що передбачає проведення виборів президента останнього тижня березня 2015 року, було доповнено для унормування конкретної ситуації, що виникла у зв'язку із внесенням змін до Конституції стосовно правового регулювання виборів президента та необхідністю встановлення дати наступних чергових виборів президента.

"Аналіз змісту положень цього пункту дає підстави для висновку, що вони визначають дату лише наступних чергових виборів президента, і ці положення не поширюються на правовідносини щодо позачергових виборів глави держави", - зазначено в рішенні суду.

Таким чином, проведення позачергових виборів президента до останньої неділі березня 2015 року "унеможливлює застосування п. 16 розділу 15 "Перехідні положення" Конституції, оскільки його положення втрачають функціональне призначення і взаємозв'язок з положеннями ч. 1 та ч. 5 ст. 103 Конституції, яка визначає що президент України обирається терміном на п’ять років".

Коментуючи рішення КС, голова парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, позафракційний народний депутат Давид Жванія зазначив, що воно виключить можливість спекуляції на цій темі в подальшому.

"Дуже висока ціна цих виборів, і щоб не було ніяких спекуляцій, 101 депутат, і я, зокрема, звернулися до Конституційного Суду. Вибори будуть наступного тижня, і важливо, що Конституційний Суд уже дав своє рішення", - сказав він у кулуарах КС після ухвалення відповідного рішення.

Наприкінці квітня група зі 101 народного депутата, серед яких - лідер фракції "УДАР" Віталій Кличко, направила до КС подання та просила надати офіційне тлумачення положень частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України в системному зв'язку з положеннями пункту 16 розділу ХV "Перехідні положення" Основного закону. Тобто, чи не діятиме норма, що передбачає проведення виборів президента у березні 2015 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Відносна більшість українців за демократію, але під час війни тяжіють до наявності сильного лідера, – соцопитування КМІС

Європарламент схвалив резолюцію щодо звітів Єврокомісії за 2023-24 роки про прогрес України в реформах – Порошенко

Депутат Європарламенту Ґалер закликав розчистити шлях України до членства в ЄС, а Україну припинити санкції проти опозиції

ЄС готує 19-й пакет санкцій проти РФ у тісній координації із США - Кошта

МЗС України на заяви Навроцького: обговорення майбутнього членства України в НАТО та ЄС не є передчасним

Навроцький: Україна у стані війни не може вступати до НАТО, питання членства у ЄС - передчасне

Європарламент вшанував памʼять Андрія Парубія

Україна та Єврокомісія розпочали скринінг за останнім переговорним Кластером

Захід має вимагати від Росії припинення вогню - Порошенко на безпековій конференції у Кембриджі

Рада викликала на засідання голову Фінмоніторингу Проніна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА