Інтерфакс-Україна
18:19 20.05.2014

На більшій частині України склалася сприятлива обстановка для виборів президента - американська доповідь

2 хв читати

У більшості регіонів України спостерігається сприятлива атмосфера для проведення виборів глави держави 25 травня, йдеться в доповіді Національного демократичного інституту з міжнародних питань (НДІ), що базується у Вашингтоні, витяги з якого наводить радіостанція "Голос Америки".

"У Донецькій і Луганській областях виборчі процедури зіткнулися з серйозними перешкодами, і проведення голосування в день виборів може стати приводом для нових серйозних заворушень", - йдеться в доповіді.

"Однак на решті частини української території, де проживає понад 80% зареєстрованих виборців, підготовка до виборів відбувається відносно нормально", - зазначають автори дослідження.

За їхніми словами, наявна юридична основа, адміністративний потенціал і політична воля дають можливість припустити, що демократичний процес здійсниться на більшості виборчих дільниць у всій країні.

НДІ вважає голосування "найважливішим в історії незалежної країни і водночас - найскладнішим".

За словами авторів дослідження, Україна зіткнулася з серйозними проблемами: стислі терміни проведення передвиборної кампанії, успадкований дефіцит довіри політичним інститутам, глибокі відмінності в думках про шляхи розвитку країни і - що найголовніше - незаконні дії збройних угруповань, які намагаються підірвати її суверенітет, а також порушення територіальної цілісності.

"У цих обставинах безперервні зусилля уряду з посилення безпеки та захисту виборчих прав українців набувають першорядного значення", - наголошується в документі.

"Прямим результатом руху озброєних сепаратистів на південному сході країни стало виникнення особливих передвиборчих ситуацій у трьох регіонах", - зазначає НДІ.

Експерти НДІ зауважують, що порівняно з попередніми президентськими виборами нинішня кампанія відбувається відносно тихо, можливо, через події на сході, але, тим не менш, кандидати та їхні команди можуть вільно спілкуватися з виборцями.

У доповіді повідомляється, що головними темами кампанії стали мир, стабільність і єдність України. Більш традиційні питання, такі як робочі місця, освіта, охорона здоров'я пішли на другий план. І хоча, за даними опитувань, корупція є однією з головних проблем, ця тема не отримала пріоритетної уваги.

Групи спостерігачів повідомляють про деякі помітні, але, мабуть, не пов'язані один з одним випадки нападів на кандидатів та їхні штаби і прояви нетерпимості в Одесі, Києві, Дніпропетровську, Миколаєві, Рівному, Чернівцях, Івано-Франківську і Тернополі.

У дослідженні зазначено, що, хоча зловживання адміністративним ресурсом і підкуп виборців були серйозними проблемами на попередніх виборах в Україні, під час цієї кампанії НДІ та інші спостерігачі отримали лише кілька повідомлень про такі порушення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС може відключити 20 російських банків від SWIFT, а граничну ціну на нафту знизити до $45 – ЗМІ

Трамп підписав низку указів щодо розвитку ядерної енергетики та науки в США – Білий дім

Україна хотіла б, аби до зустрічі Зеленського з Путіним долучився Трамп

Відмова РФ від участі у переговорах у Ватикані свідчить про неготовність Москви до миру – нардеп Фріз

"Євросолідарність" зареєструвала законопроєкт про персональну відповідальність членів РНБО за незаконні рішення щодо санкцій

Бажання РФ створити "буферну зону" це крок до нової ескалації - член комітету Ради з питань нацбезбеки

Трамп запропонував ввести мито в 50% на товари з ЄС

МЗС України: Заяви Путіна щодо "буферної зони" доводять наочно, що саме Росія є перешкодою для мирних зусиль

Раді пропонують дозволити нардепам обіймати посади членів Кабміну

Глава МЗС Словаччини: важливо, щоб зусилля щодо мирних переговорів тривали

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА