Інтерфакс-Україна
19:46 01.08.2014

Порошенко виступає за вибори до ВР за пропорційною системою з відкритими списками, але "вибори відбудуться за будь-якої погоди"

2 хв читати

Вибори до Верховної Ради в оптимальному випадку мають проводитися за пропорційною системою з відкритими списками, переконаний президент України Петро Порошенко.

"У мене є своє абсолютно тверде переконання, який закон є оптимальним: це пропорційна система з відкритими списками. Якого компромісу буде досягнуто у Верховній Раді - це поки що ще питання відкрите, оскільки попереду тиждень, коли ми домовилися, що парламентська комісія за участю президентського представника в парламенті опрацює виборчу систему", - сказав він в інтерв'ю українським телеканалам у п'ятницю.

Водночас, за словами глави держави, недосконале виборче законодавство не має бути використане для того, щоб відкласти вибори. "Україна не має часу на розмови. Тому: не домовляться про пропорційну систему з відкритими списками - нехай йдуть із закритими списками. Взагалі не здатні домовитися - обиратися за тим законодавством, яке є нині, але вибори відбудуться за будь-якої погоди", - наголосив П.Порошенко.

Президент нагадав, що механізм "дострокових парламентських виборів уже запущено", і зазначив, що домовився з лідерами фракцій ВР, що дострокові парламентські вибори "може бути наближено".

Як повідомлялося, в четвер стало відомо, що П.Порошенко, голова Верховної Ради Олександр Турчинов, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк домовилися з головами депутатських фракцій і груп про те, що терміни проведення виборчої кампанії з дострокових виборів до ВР може бути скорочено з 60 до 45 днів.

24 липня голова Верховної Ради О.Турчинов на вечірньому пленарному засіданні офіційно оголосив про припинення існування коаліції депутатських фракцій "Європейський вибір". На ранковому пленарному засіданні про вихід зі складу коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді заявили фракції "УДАР" та ВО "Свобода" і 19 позафракційних депутатів.

Розпуск коаліції та неформування нової протягом 30 днів дадуть президентові підстави для розпуску Верховної Ради та проведення дострокових виборів.

У четвер П.Порошенко заявив, виступаючи в парламенті, що дострокові парламентські вибори - "це вже реальність".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Туск звернувся до США після публікації безпекової стратегії

Порошенко привітав ЗСУ і закликав владу всі можливі ресурси спрямовувати на потреби оборони

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА