Інтерфакс-Україна
14:14 27.08.2014

Київ наполягатиме на запропонованому Єврокомісією компромісному варіанті тимчасової ціни російського газу для України

2 хв читати
Київ наполягатиме на запропонованому Єврокомісією компромісному варіанті тимчасової ціни російського газу для України

Київ на майбутніх тристоронніх переговорах щодо газу 6 вересня має намір наполягати на запропонованому Європейською комісією компромісному варіанті тимчасової ціни російського газу для України, заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан.

"Під час останніх наших переговорів з Єврокомісією в нас була спільна компромісна позиція. Вона була пов'язана з ціною, що формується на літній період у розмірі близько 320 доларів за 1000 кубометрів, а на піковий період - 385 доларів за 1000 кубометрів. А потім сформується вже середня ціна незалежно від того, скільки ми братимемо газу", - заявив він журналістам у середу.

"Найімовірніше, ми обговоримо ту позицію, що була", - додав міністр.

Крім того, Ю.Продан повідомив, що Україна на майбутніх переговорах має намір порушити тему перегляду ставки транзиту російського газу з території України.

Він також додав, що позов "Нафтогазу" до "Газпрому" у Стокгольмському суді залишається, але Україна та європейські партнери вважають, що для врегулювання цього спору необхідно знайти компромісне рішення щодо ціни постачання російського газу Україні, яка працюватиме до завершення суду.

Як повідомив раніше президент України Петро Порошенко, 6 вересня відбудуться чергові консультації з питань енергетики між Україною, Євросоюзом і РФ.

"Є домовленість про те, що 6 вересня відбудуться чергові консультації з енергетичних питань за участю єврокомісара Еттінгера й міністрів палива та енергетики Росії та України", - заявив П.Порошенко журналістам за підсумками візиту до Мінська.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Гарантії безпеки мають бути в договорі, який потребує ратифікації — голова делегації Ради у ПА НАТО

В "Євросолідарності" назвали перемогою рішення частково скасувати заборону на виїзд за кордон жінкам-депутаткам місцевих рад

Через вилучення центральною владою 8 млрд на премії чиновникам "УЗ" в Києві підвищиться ціна на проїзд - нардеп Гончаренко

Литва пропонує розпочати переговори про вступ України до ЄС без участі Угорщини

В Польщі ініціюють зміни до Конституції щодо громадянства після висловлювань журналіста українського походження

Порошенко назвав припинення роботи "Дружби" довгоочікуваним, Мережко відкидає звинувачення Угорщини

Порошенко обговорив з віцепрезидентом ПА ОБСЄ Прітчардом посилення тиску на РФ задля припинення вогню

Віталій Кличко та віце-канцлер Німеччини обговорили посилення допомоги Україні та гарантії безпеки

Порошенко зустрівся з Кітом Келлогом

Сіярто розцінив заяву Зеленського щодо дружби з Угорщиною як погрозу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА