Інтерфакс-Україна
14:09 29.08.2014

Расмуссен: Україна в майбутньому за бажання може стати членом НАТО

2 хв читати
Расмуссен: Україна в майбутньому за бажання може стати членом НАТО

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявляє, що Україна має право ухвалювати рішення щодо свого військово-політичного статусу.

"Ми цілком поважаємо рішення України щодо політики безпеки й вибору союзників", - заявив він, коментуючи рішення українського уряду передати до парламенту проект закону про відновлення курсу на євроатлантичну інтеграцію.

"Я не втручатимуся в політичні дискусії в Україні, але дозвольте мені нагадати про рішення саміту в Бухаресті 2008 року стосовно того, що Україна стане членом НАТО, звісно, якщо Україна цього хотітиме й відповідатиме критеріям", - додав генсек Альянсу.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Кабінет Міністрів України вносить на розгляд парламенту законопроект про скасування позаблокового статусу України.

Як відомо, 2010 року Верховна Рада ухвалила законопроект "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", внесений на розгляд парламенту тодішнім президентом Віктором Януковичем. У ньому було проголошено позаблоковий статус України й усунуто курс на євроатлантичну інтеграцію країни. Закон, який досі є чинним, передбачає, що основним принципом зовнішньої політики країни "є дотримання Україною політики позаблоковості, що означає неучасть України у військово-політичних союзах, пріоритетність участі у вдосконаленні та розвитку європейської системи колективної безпеки, продовження конструктивного партнерства з НАТО та іншими військово-політичними блоками з усіх питань, що становлять взаємний інтерес".

Курс на євроатлантичну інтеграцію разом зі зближенням України з Євросоюзом було оголошено 2005 року після приходу до влади президента Віктора Ющенка. Ключовим на шляху євроатлантичної інтеграції України став Бухарестський саміт НАТО 2008 року, під час якого Київ розраховував на надання Плану дій щодо членства в альянсі (ПДЧ). Проте в результаті саміту країни-члени НАТО так і не надали ПДЧ Україні, посилаючись на те, що населення країни не готове до цього кроку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

Адміністрація Трампа планує організувати ще одну зустріч Віткоффа з росіянами – ЗМІ

Віцемер Києва Прокопів до повідомлення про підозру постійно перебував у столиці і нікуди не ховався – Кличко

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

В Подільському та Святошинському районах Києва планується демонтувати по 400 МАФів – мер

США хочуть забезпечити повне припинення вогню в Україні протягом кількох тижнів – ЗМІ

Порошенко відправляє чергову партію дронів та техніки на фронт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА