ВР має ухвалити законопроект Кабміну про скасування позаблокового статусу й відновлення курсу на НАТО - Яценюк

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект про скасування позаблокового статусу України і відновлення курсу на Євроатлантичну інтеграцію, тепер документ має ухвалити Верховна Рада, заявляє прем'єр Арсеній Яценюк.
"Цей закон має ухвалити парламент", - наголосив він, відкриваючи засідання Кабміну в Києві в середу.
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив 29 серпня про те, що Кабінет Міністрів України вносить на розгляд парламенту законопроект про скасування позаблокового статусу України.
"Відповідно до рішення РНБО, уряд України вносить на розгляд парламенту законопроект про скасування позаблокового статусу української держави і про відновлення курсу України на членство в НАТО", - заявив А.Яценюк на засіданні уряду.
За словами Арсенія Яценюка, ухвалення цього закону означає, що Україні буде заборонено членство і в Митному, і в Євразійському, і в інших різного типу так званих союзах, які за своєю суттю є фактично "Радянським союзом імені Російської Федерації".
Як відомо, 2010 року верховна Рада ухвалила законопроект "Про принципи внутрішньої і зовнішньої політики", внесений на розгляд парламенту тодішнім президентом Віктором Януковичем. У ньому було проголошено позаблоковий статус України й усунуто курс на євроатлантичну інтеграцію країни. Закон, який досі діє, передбачає, що основним принципом зовнішньої політики країни "Є дотримання Україною політики позаблоковості, що означає неучасть України у військово-політичних союзах, пріоритетність участі у вдосконаленні й розвитку європейської системи колективної безпеки, подальшу конструктивну співпрацю з НАТО й іншими військово-політичними блоками з усіх питань, що становлять взаємний інтерес".
Курс на євроатлантичну інтеграцію водночас зі зближенням України з Євросоюзом було оголошено 2005 року після приходу до влади президента Віктора Ющенка. Ключовим на шляху євроатлантичної інтеграції України став Бухарестський саміт НАТО 2008 року, під час якого Київ розраховував на План дій щодо членства в альянсі (ПДЧ). Проте в результаті саміту країни-члени НАТО так і не надали ПДЧ Україні, посилаючись на те, що населення країни не готове до цього кроку.