16:01 05.09.2014

Створено ініціативну групу та сформульовано питання для референдуму про вступ України до НАТО

2 хв читати
Створено ініціативну групу та сформульовано питання для референдуму про вступ України до НАТО

Збори громадян на підтримку всеукраїнського референдуму про вступ України до НАТО сформували ініціативну групу з проведення референдуму та затвердили формулювання питання, яке бажають поставити на всеукраїнському референдумі.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", більшістю голосів учасники зборів у п'ятницю в Києві потримали формулювання питання для проведення референдуму: "Чи підтримуєте ви приєднання України до організації Північно-Атлантичного договору (НАТО) як системи колективної безпеки?".

Збори громадян також сформували персональний склад ініціативної групи з проведення референдуму.

У зібранні, ініційованому політичною партією "Батьківщина", узяли участь 2735 осіб. Збори відбулися в присутності члена ЦВК Юлії Швець.

Збори громадян доручили ініціативній групі збір підписів. Уповноваженим представником ініціативної групи з проведення всеукраїнського референдуму за народної ініціативи призначено народного депутата України (фракція "Батьківщина") Сергія Власенка.

"Нам потрібно зібрати щонайменше 3 млн підписів. Але я впевнена, що буде набагато більше", - заявила лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, підводячи підсумки зборів громадян всеукраїнського референдуму щодо вступу України до НАТО.

Раніше лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що ВО "Батьківщина" має намір розпочати процедуру, необхідну для проведення всеукраїнського референдуму про вступ України до НАТО одночасно з позачерговими парламентськими виборами 26 жовтня.

Водночас у п'ятницю стало відомо, що суддя Окружного адміністративного суду Києва Євген Аблов напередодні ухвалив рішення, що де-факто забороняє проводити референдум щодо вступу в НАТО. Ю.Тимошенко заявила, що фракція "Батьківщина" розпочне процес звільнення цього судді.

Згідно із законом "Про всеукраїнський референдум" документи для реєстрації ініціативної групи, що була затверджена на зборах громадян, мають бути передані до ЦВК не пізніше, ніж через сім днів після зборів.

ЦВК має розглянути та перевірити ці документи протягом п'яти днів. Ініціативна група у разі її реєстрації може розпочати збирання підписів на наступний день після цього рішення, і протягом 40 днів зібрати не менше 3 млн підписів громадян України на підтримку референдуму. При цьому не менше 100 тис. підписів має бути зібрано не менш як 2/3 областей, тобто 18-ти.

ЦВК має перевірити підписи, і, якщо всі вимоги закону будуть виконані, подати відповідне подання президентові України для оголошення референдуму за народною ініціативою. У разі, якщо глава держави ухвалить таке рішення, ЦВК на другий день після набуття чинності указу президента маэ призначити дату референдуму.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Комітет міністрів Ради Європи підтримав рішення про ситуацію з правами людини в Криму, яке засуджує окупацію півострова

В "ОПЗЖ" обшуки у Медведчука вважають "помстою" та "політичною розправою"

"ОПЗЖ" вимагає невідкладного проведення виборів у 18 ОТГ на Донбасі

Парламент може ухвалити законопроект про службу в органах місцевого самоврядування восени - Корнієнко

Суд скасував постанову ЦВК про неможливість провести місцеві вибори 2020 року у 18 громадах Донбасу - ОПОРА

Разумков сподівається, що парламент внесе зміни до Конституції в частині децентралізації

ЄС має намір просуватися до автономії у сфері оборони

Порошенко: Україна повинна стати активним учасником загальноєвропейської дискусії про майбутнє Об'єднаної Європи

Кримська платформа - це дуже важлива ініціатива України з метою не дозволити міжнародному співтовариству забути проблему Криму - президент Латвії

Порядок денний саміту НАТО ще не затверджено, про участь України говорити зарано - віце-прем'єр Стефанішина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА