Інтерфакс-Україна
18:08 15.09.2014

Активісти і журналісти заявляють, що балотуються до ВР, щоб втілити у життя реформи і свої ініціативи

2 хв читати
Активісти і журналісти заявляють, що балотуються до ВР, щоб втілити у життя реформи і свої ініціативи

Громадські активісти та журналісти наголошують, що йдуть на парламентські вибори у складі різних політичних партій для того, щоб змінити й оновити Верховну Раду і за час парламентської діяльності реалізовувати ті реформи та ініціативи, за які вони боролися раніше.

"Це наша спроба оновити парламент. У нас є ідея створити міжфракційно-парламентське об'єднання для реалізації наших ініціатив", - сказала на прес-конференції в понеділок у Києві кандидат від партії "Блоку Петра Порошенко", активіст руху "Чесно" Світлана Заліщук.

За її словами, у разі проходження до парламенту громадські активісти мають намір впроваджувати напрацювання "Реанімаційного пакета реформ", боротися за ухвалення закону "Про вибори на основі відкритих списків", за прозоре фінансування політичних партій.

Кандидат у депутати від "Блоку Петра Порошенко", журналіст Мустафа Найєм, зазначив, що він та його соратники могли б чекати ще 5 років і продовжувати критикувати владу, але прийняли рішення взяти на себе відповідальність і "спробувати щось змінити".

М.Найєм розповів, що нові обличчя, які йдуть у парламент, зібралися близько місяця тому, обговорювали ідею йти на вибори однією командою, але потім було ухвалено рішення ініціювати переговори з різними політичними силами. "Хочу наголосити, що це ми пішли в політику, а не вони взяли нас, як це хтось підносить", - додав він.

"З деякими з тих, з ким ми йдемо в одному списку, звичайно, йти соромно. І ми в майбутньому хотіли створити список, в який би самі просилися старі депутати, але ми їх не взяли", - наголосив М.Найєм.

Кандидат від "Блоку Петра Порошенко", журналіст Сергій Лещенко наголосив, що в парламенті хотів би боротися з корупцією, просувати закон "про лобізм" та ініціативи, спрямовані на обмеження впливу олігархів на українську політику.

Кандидат у депутати від партії "Народний фронт", медіаексперт Вікторія Сюмар вважає, що похід громадських активістів у парламент є "другим етапом Майдану". Вона зазначила, що ці люди могли б створити свою партію, "Партію Майдану", але без достатньої кількості фінансових коштів і медіаресурсів вони б не потрапили до парламенту і не змогли б реалізовувати свої ідеї.

Кандидат у депутати від партії "Громадянська позиція", представник "Демократичного альянсу" Наталія Соколенко, у свою чергу заявила, що всі громадські активісти відкрито продемонструють свої декларації про доходи. Вона також заявила, що має намір боротися за те, щоб українські медіа мали прозору структуру власності і вона була відома суспільству.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна хотіла б, аби до зустрічі Зеленського з Путіним долучився Трамп

Відмова РФ від участі у переговорах у Ватикані свідчить про неготовність Москви до миру – нардеп Фріз

"Євросолідарність" зареєструвала законопроєкт про персональну відповідальність членів РНБО за незаконні рішення щодо санкцій

Бажання РФ створити "буферну зону" це крок до нової ескалації - член комітету Ради з питань нацбезбеки

Трамп запропонував ввести мито в 50% на товари з ЄС

Вибори в Україні стануть оптимальним варіантом для підписання мирної угоди - Лавров

МЗС України: Заяви Путіна щодо "буферної зони" доводять наочно, що саме Росія є перешкодою для мирних зусиль

Раді пропонують дозволити нардепам обіймати посади членів Кабміну

Глава МЗС Словаччини: важливо, щоб зусилля щодо мирних переговорів тривали

Генсек НАТО хоче бачити саміт в Гаазі успішним і не коментує можливість його скорочення у часі через Трампа

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА