12:46 16.09.2014

Фюле: Рішення відкласти застосування торговельної частини асоціацію з Україною було ухвалено на прохання Києва

2 хв читати
Фюле: Рішення відкласти застосування торговельної частини асоціацію з Україною було ухвалено на прохання Києва

Рішення відкласти застосування торговельної частини Угоди про асоціацію між Україною і ЄС до кінця 2015 року продиктоване складною ситуацією, в якій опинилася економіка України, заявляє комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле.

"Було українське прохання відкласти тимчасове застосування торговельної частини Угоди про асоціацію", - сказав Ш.Фюле у вівторок, виступаючи в Європарламенті.

Він наголосив, що українська сторона, відчуваючи проблеми у зв'язку з подіями на сході країни, а також у зв'язку з незаконною анексією Криму, висловила бажання отримати більше часу для того, щоб підготуватися до застосування тарифів, які були погоджені під час підготовки Угоди про асоціацію.

Ш.Фюле також наголосив, що головне досягнення - збереження незмінним тексту Угоди про асоціацію, підписаного 27 червня цього року. "У нас зараз буде ратифікація. У нас буде тимчасове застосування політичної частини, у нас буде продовження реформ", - сказав комісар.

Він зазначив, що питання про проведення необхідних реформ, зокрема, обговорювалося під час зустрічей у суботу, 13 вересня, між президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, президентом України Петром Порошенком прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком.

Як повідомлялося, у понеділок президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Заплановано, що Верховна Рада та Європейський парламент синхронно ратифікують Угоду про асоціацію Україна-ЄС 16 вересня.

Водночас Україна і ЄС домовилися на рік відкласти застосування Угоди про асоціацію в частині функціонування зони вільної торгівлі - до 31 грудня 2015 року. У цей же період діятимуть односторонні преференційні заходів, які ЄС вже застосовує стосовно України, а також продовжує діяти преференційний режим торгівлі між РФ і Україною в рамках зони вільної торгівлі СНД.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА