Інтерфакс-Україна
13:12 17.09.2014

В ЄС ознайомлюються з пропозицією РФ про юридичну фіксацію домовленості про відстрочення створення ЗВТ між ЄС та Україною

2 хв читати
В ЄС ознайомлюються з пропозицією РФ про юридичну фіксацію домовленості про відстрочення створення ЗВТ між ЄС та Україною

В Євросоюзі отримали від російської сторони письмову пропозицію юридично зафіксувати домовленості про відстрочення створення зони вільної торгівлі між ЄС і Україною до 31 грудня 2015 року і вивчають його, повідомило європейське дипломатичне джерело.

"Ми отримали відповідного листа від міністра економічного розвитку Росії Олексія Улюкаєва, переданого єврокомісару з торгівлі Карелу де Гюхту", - сказав він "Інтерфаксу".

"Лист було отримано недавно, і наразі ми вивчаємо його, поки що у нас немає відповіді", - продовжив співрозмовник агентства.

За підсумками переговорів у форматі Росія-Україна-ЄС, що відбулися 12 вересня, О.Улюкаєв повідомив, що сторони прийшли до домовленості, відповідно до якої чутливі для РФ положення угоди про асоціацію України з ЄС не застосовувати муть до початку 2016 року.

Зокрема, за підсумками тристоронніх консультацій було оголошено про рішення відкласти створення зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом і зберегти режим вільної торгівлі в рамках СНД до 31 грудня 2015 року.

О.Улюкаєв раніше заявив, що Росія пропонує Україні і ЄС юридично оформити таку відстрочку.

"Я підготував листа для пана єврокомісара з торгівлі та міністра закордонних справ України, в якому роз'яснюється наступне: по-перше, ми вважаємо за необхідне відповідне юридичне оформлення досягнутих домовленостей на рівні рішення ради міністрів ЄС та акта Верховної Ради України, що має супроводжувати процедуру ратифікації; по-друге, ми звертаємо увагу наших колег на те, що "повзуча" імплементація, тобто фактичне ухвалення рішення ми розглядатимемо як порушення угоди", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нардеп Сюмар стверджує, що фабулу санкцій проти Порошенка ще у 2019 році ініціював Портнов

ЄК наразі не готова оголосити терміни ухвалення 18-го пакету санкцій проти РФ

Рух "ЧЕСНО": 62% мерів українських міст є гривневими мільйонерами, родини трьох мерів - доларовими мільйонерами

В ЄК сподіваються в короткі терміни оновлення угоди про зону вільної торгівлі з Україною для подальшої економічної підтримки

Зло, розпочате Росією без причини у 2014 році та 2022 році, триває вже 1198 днів – Маркарова

На міжнародному форумі обговорили майбутню стратегію реформування правосуддя України

Словацькі парламентарі висловилися проти антиросійських санкцій, Чехія зберігає курс на посилення тиску на РФ

Попри "політичну кризу", уряд Нідерландів продовжуватиме підтримувати Україну - міністр оборони

Нідерланди нададуть Україні новий пакет допомоги на EUR400 млн у сфері морської безпеки

Тзв "меморандум" РФ свідчить, що Москва не планує закінчувати війну – нардеп Фріз

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА