14:52 19.09.2014

Документ, що юридично закріплює "брюссельські домовленості", може бути ухвалено лише Радою ЄС - заступник глави МЗС України

2 хв читати
Документ, що юридично закріплює "брюссельські домовленості", може бути ухвалено лише Радою ЄС - заступник глави МЗС України

Юридично закріпити досягнуті домовленості про відстрочення початку дії Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині зони вільної торгівлі може лише європейська сторона.

"Єдиний можливий документ, який буде підтвердженням "брюссельських домовленостей" - це рішення Ради ЄС щодо тимчасового застосування, до ухвалення якого Брюссель зараз готується", - сказала заступник міністра закордонних справ України Лана Зеркаль в інтерв'ю "Українській правді", опублікованому на сайті видання в п'ятницю.

На зауваження журналіста, що Москва просить прийняти рішення саме українську сторону, вона пояснила: "Такі заяви дійсно надходять. Але у мене складається враження, що російські колеги не зрозуміли, що угода між Україною і ЄС не дає можливості прийняти з української сторони юридично зобов'язувальний документ".

Заступник глави МЗС зазначила, що згідно з Угодою, обсяг тимчасового застосування ніяким чином не регулюється рішенням української сторони.

"Це - виняткова компетенція ЄС", - наголосила Л.Зеркаль.

При цьому вона додала: "А з листів російського МЕРТ (МЕР - ІФ) складається враження, що там плутають українську угоду з угодою між Молдовою і ЄС. У молдовській угоді дійсно діє інший принцип визначення обсягів тимчасового застосування".

Водночас дипломат зазначила, що українська сторона домагатиметься адекватного розуміння Росією досягнутих домовленостей.

"Адже є тристороння домовленість між Україною, Росією і ЄС. В ній чітко перераховані зобов'язання сторін. Ми свої зобов'язання виконуємо і будемо вимагати виконання відповідних зобов'язань з боку Росії", - сказала Л.Зеркаль.

За її словами, зокрема, йдеться про збереження преференційного режиму торгівлі з Україною.

"Виходячи з духу досягнутих домовленостей, ми також вимагатимемо скасування раніше введених обмежень для українського експорту. Ці рішення, на наш погляд, були ухвалені з чисто з політичних міркувань без вагомих підстав", - заявила заступник міністра.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко скасував поїздку до Швейцарії, очікує вручення повісток ДБР згідно з нормами КПК - "Євросолідарність"

Депутат ОПЗЖ Лукашев: Закон Про освіту не працюватиме повною мірою без належного фінансування

Сенатори-демократи закликали Еспера не виділяти кошти на будівництво стіни на кордоні з Мексикою

Українська делегація в ПАРЄ продовжить роботу

Зеленський запропонував членам РНБО представити пропозиції щодо проекту стратегії національної безпеки за тиждень

Зеленський і Гончарук домовилися про проміжний звіт Кабміну до 4 лютого та скріпили це рукостисканням

Гончарук пообіцяв Зеленському виконати поставлені президентом завдання найближчим часом

Зеленський просить прем'єра Гончарука та його уряд налагодити конструктивну взаємодію з Верховною Радою України

Зеленський вважає за необхідне розділити деякі міністерства, очікує від прем'єра структурної концепції

Зеленський закликав Гончарука подумати над можливим кадровим посиленням уряду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА