Яценюк: Економічні документи щодо імплементації угоди з ЄС набудуть чинності, коли Україна відкриє ринок для європейських товарів

Усі економічні документи щодо імплементації угоди про асоціацію з ЄС будуть розроблені і набудуть чинності, коли Україна відкриє ринок для європейських товарів, заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.
"Усі економічні документи уряд розробляє. Вони набудуть чинності тоді, коли Україна відкриє свій ринок для європейських товарів", - сказав він після засідання урядового комітету в п'ятницю, 19 вересня, повідомляє прес-служба уряду.
"Нехай росіяни свій шантаж залишать для себе", - додав глава українського уряду.
При цьому прем'єр зазначив, що Україна підписала угоду з ЄС, ратифікувала її та ухвалила рішення про її імплементацію.
А.Яценюк також додав, що "якщо Росія введе обмежувальні заходи, ми невідкладно введемо дзеркальні заходи проти Росії".
Раніше в п'ятницю прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв підписав постанову про введення ввізних митних зборів для українських товарів. "Йдеться про продовольство, продукцію легкої та оброблювальної промисловості, про інші товари. Але ці мита буде введено, якщо Україна все-таки почне застосовувати економічні статті угоди (про асоціацію з ЄС - ІФ) раніше за названий термін (1 січня 2016 року - ІФ), тобто почне або юридичну імплементацію, або практичне застосування цих положень", - пояснив він.
Як повідомлялося, Україна та ЄС домовилися на рік відкласти застосування ратифікованої угоди про асоціацію в частині функціонування зони вільної торгівлі - до 31 грудня 2015 року. У цей самий період діятимуть односторонні преференційні заходи, які ЄС уже застосовує до України, а також продовжує діяти преференційний режим торгівлі між РФ та Україною у рамках зони вільної торгівлі СНД.
Водночас міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв заявив, що постанову російського уряду про підвищення мит на українські товари все одно буде підписано найближчим часом, але якщо Україна документально оформить рішення про відстрочення застосування угоди про асоціацію з ЄС відповідно до домовленостей, російська сторона також не застосовуватиме постанови. У свою чергу українська сторона зазначала, що ніяких додаткових документів їй ухвалювати не треба, оскільки режим відстрочення вводить своїми документами ЄС.