Інтерфакс-Україна
15:42 20.09.2014

ОБСЄ оприлюднила оригінал мінського Меморандуму

3 хв читати
ОБСЄ оприлюднила оригінал мінського Меморандуму

На сайті ОБСЄ в суботу з'явився оригінал Меморандуму про виконання положень Протоколу за підсумками консультацій Тристоронньої контактної групи щодо кроків, спрямованих на імплементацію Мирного плану президента України Петра Порошенка та ініціатив президента Росії Володимира Путіна.

У документі наголошується, що на виконання пункту 1 протоколу від 5 вересня учасники тристоронньої контактної групи у складі представників України, РФ, ОБСЄ і представники окремих районів Донецької та Луганської областей досягли порозуміння щодо наступних заходів, покликаних закріпити домовленості про двостороннє припинення застосування зброї.

Повний текст Меморандуму:

"1. Припинення застосування зброї вважається загальним.

2. Зупинка підрозділів та військових формувань сторін на лінії зіткнення станом на 19 вересня 2014 року.

3. Заборона на застосування всіх видів зброї і ведення наступальних дій.

4. Протягом доби з моменту ухвалення цього Меморандуму - відв е д ення засобів ураження калібром понад 100 мм від лінії зіткнення на відстань не менше 15 км і з кожного боку (за винятком зазначених нижче), зокрема з населених пунктів, що на дасть можливість створити зону припинення застосування зброї зав шир шки не менше 30 км (зону безпеки).

При цьому відвести від лінії зіткнення сторін артилерійські системи калібру понад 100 мм на видалення їх максимальної дальності стрільби, зокрема:

- 100 мм гармати МТ-12 - 9 км; 120 мм міномети - 8 км; 122 мм гаубиця Д-30 (2С1 "Гвоздика") - 16 км; 152 мм 2С5 "Гіацинт-С" (2С3 "Акація", 2С19 "Мста-С", 2А65 "Мста-Б") - 33 км, РСЗВ 9К51 "Град" - 21 км, 9К57 "Ураган" - 36 км, 9К58 "Смерч" - 70 км, РСЗВ "Торнадо-Г" - 40 км, РСЗВ - "Торнадо-" - 70 км, РСЗВ "Торнадо-С" - 120 км;

- тактичні ракетні комплекси - 120 км.

5. Заборона на розташування важкого озброєння та військової техніки в районі, обмеженому населеними пунктами Комсомольське, Кумач о в е, Новоазовськ, Саханка, за моніторингу ОБСЄ.

6. Заборона на в станов лення нових мінно-вибухових інженерних загороджень у межах зони безпеки.

Зобов'язання на зняття раніше встановлених мінно-вибухових загороджень у зоні безпеки.

7. Заборона з моменту ухвалення цього Меморандуму польотів бойової авіації та іноземних безпілотних літальних засобів (БПЛА), за винятком БПЛА, використовуваних моніторингово ю (наглядовою) місією ОБСЄ, уздовж всієї лінії зіткнення сторін у зоні припинення застосування зброї на ширину не менше 30 км.

8. Розгортання в зоні припинення застосування зброї моніторингової (наглядової) місії ОБСЄ в складі груп спостерігачів Організації протягом доби з моменту ухвалення ць ого Меморандуму. Цю зону доцільно розділити на сектори, кількість і межі яких погодити під час підготовки до роботи моніторингової (наглядової) місії ОБСЄ.

9. Виведення усіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України при моніторингу ОБСЄ".

Документ датований 19 вересня 2014 року. Його підписали посол Гайді Тальявіні (ОБСЄ), другий президент України Леонід Кучма, посол РФ в Україні Михайло Зурабов, а також Олександр Захарченко (ДНР) та Ігор Плотницький (ЛНР).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угода про економічне партнерство з США може стати вигідною для України й Америки - Зеленський

Декілька країн висловили готовність забезпечувати припинення вогню, серед них не лише європейські – речник МЗС

Депутати "Євросолідарності" прийшли до НБУ з вимогою припинити тиск на Порошенка та МІБ

Білий дім: Трамп чітко дав зрозуміти, що хоче бачити постійне припинення вогню в Україні, а не будь-які тимчасові паузи в бойових діях

Заяви Лаврова практично не лишають шансів на припинення вогню з Україною, вважає Більдт

США й Україна можуть підписати цього тижня рамкову угоду щодо природних ресурсів - ЗМІ

Раді пропонують продовжити строк добровільного повернення до служби військовослужбовців, які самовільно залишили частину або дезертирували - нардеп

Індія купила у Франції 26 винищувачів

Кличко бере участь у конгресі ЄНП, де обговорюють підтримку України

Єрмак: РФ може наслідувати приклад Республіки Конго та Руанди щодо відновлення миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА