Порошенко: Центральна влада України не делегувала Донбасу питання суверенітету

Президент України Петро Порошенко знову наголошує, що ніякого спеціального статусу Донбасу не існує, і центральні державні функції Україна нікому не делегувала.
"Ніякого закону про спеціальний статус Донбасу не існує. Це вигадки або опонентів, або з-за кордону. Є закон про особливий режим місцевого самоврядування, і ніякі центральні державні функції нікому Україна не делегує і питання суверенітету, питання територіальної цілісності, питання незалежності взагалі ніким і ніколи не можуть бути виставлені на торги", - сказав він, відповідаючи на запитання журналістів на прес-конференції "Стратегія-2020" в Києві в четвер.
При цьому глава держави додав: "Що стосується спеціального режиму місцевого самоврядування - але послухайте, частиною реформ є децентралізація. Ніякого делегування права призначати прокурорів не буде".
П.Порошенко пояснив, що прокурорів призначатимуть відповідно до закону "Про прокуратуру" з центру, кандидатури яких погоджуватимуть із місцевою радою. Така сама система стосується і призначення керівництва правоохоронних органів.
"Народна міліція діятиме у рамках українського закону "Про міліцію", - наголосив глава Української держави.
Він висловив переконання, що Україна збереже свою цілісність.
"20 років Придністров'я прирекли сотні тисяч людей, які жили в Радянському Союзі в одній із найбільш багатих республік та мали найбільш високий рівень життя, на рабство, знедоленість, нещастя. Зробили з них ізгоїв світової цивілізації. І саме досвід Придністров'я, Осетії, Абхазії переконує мене в тому і дає мені підстави для оптимізму, що ми збережемо цілісність та суверенітет нашої країни", - сказав він.