19:37 07.10.2014

Профільний комітет проти розгляду нинішньою ВР питання позаблоковості України

2 хв читати

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони ухвалив рішення, що питання позаблоковості та участі України у військово-політичних блоках має бути прерогативою вже нового складу Верховної Ради України.

Як зазначено в повідомленні прес-служби голови комітету з питань національної безпеки і оборони Володимира Литвина, на засіданні у вівторок обговорювався урядовий законопроект №4561а "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення суверенітету та захисту територіальної цілісності України", що передбачає, зокрема, перспективу набуття членства в НАТО, але комітет не підтримав пропозиції рекомендувати Верховній Раде ухвалити його.

"Позиції членів комітету щодо доцільності ухвалення відповідного законопроекту розділилися. Комітет не підтримав пропозиції рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу цей проект закону. За підсумками обговорення голова комітету Володимир Литвин вніс пропозицію рекомендувати розглянути це питання новообраній Верховній Раді України з урахуванням суспільних запитів, настроїв і очікувань та виходячи з інтересів безпеки держави", - повідомили в прес-службі.

Як повідомлялося, 25 вересня прес-служба Верховної Ради повідомила про те, що законопроект №4561 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення суверенітету та захисту територіальної цілісності України", в якому передбачена відмова від позаблокового статусу нашої країни, буде розглянуто на наступному засіданні Верховної Ради України.

Згідно з календарним планом, наступне пленарне засідання Верховної Ради відбудеться 14 жовтня. На позачерговому засіданні Верховної Ради 7 жовтня розглядався лише антикорупційний пакет законопроектів.

У прес-службі Верховної Ради тоді зазначили, що 25 вересня було оприлюднено указ президента України Петра Порошенка, згідно з яким Кабінет Міністрів "має розробити та подати президентові законопроект про внесення змін до деяких законів щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості, - для внесення на розгляд Верховної Ради як невідкладного".

Як повідомлялося, на засіданні РНБО України від 28 серпня було ухвалено рішення, в якому, зокрема, зазначається, що Кабінет Міністрів невідкладно зобов'язаний "розробити та представити президентові України для внесення на розгляд Верховної Ради України як невідкладного законопроекту про внесення змін до деяких законів України щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості". Відповідне рішення РНБО П.Порошенко підписав 24 вересня.

Крім того, на оприлюдненому 3 вересня плані дій Кабміну "Відновлення країни" в розділі "Подолання російської агресії" зазначено, що протягом вересня 2014 року Кабмін України розраховує, що відбудеться ухвалення урядового законопроекту про скасування позаблокового статусу України та відновлення курсу на євроатлантичну інтеграцію.

25 вересня глава держави написав у своєму мікроблозі в Twitter: "Доручив Кабінету Міністрів відмовитися від позаблокового статусу України".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Профільний комітет поки що не почав розглядати поправки до законопроєкту про мобілізацію - Фріз

Президент Фінляндії виступив проти ідеї введення західних військ в Україну

Подоляк: Сам факт обговорення можливості відправлення іноземних військ в Україну - хороший сигнал

Розміщення західних військ в Україні необов'язково означає їхню участь у військових діях із РФ - глава МЗС Франції

Допомога Україні не повинна обмежувати польського фермера - Туск

Шольц: Наземних військ європейських держав або НАТО в Україні не буде

Європарламент підтримав створення Українського фонду в розмірі EUR 50 млрд на 2024-2027 рр.

Понад половина поправок до другого читання законопроєкту про мобілізацію надійшла від монобільшості - Фріз

Розбіжності в Конгресі США щодо шатдауну та іноземної допомоги подолати не вдалося - ЗМІ

Шольц проти постачання Україні далекобійних ракет Taurus

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА