17:41 20.10.2014

Під час прориву з "іловайського котла" загинули понад 300 військовослужбовців ЗСУ - висновки ТСК ВР

2 хв читати
Під час прориву з "іловайського котла" загинули понад 300 військовослужбовців ЗСУ - висновки ТСК ВР

Загальні втрати під час прориву з оточення біля Іловайська перевищили 300 осіб загиблих, йдеться у звіті тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування обставин трагедії біля Іловайська.

"Досі ні Міністерство оборони, ні Генеральний штаб не відповіли на запитання слідчої комісії, яке стосується втрат Збройних сил України під час прориву нашого угруповання з "іловайського котла", надіслані на їхні адреси ще 10 вересня 2014 р.", - зазначено в тексті звіту, який було представлено на прес-конференції в Києві в понеділок.

Водночас ТСК дійшла висновку, що, за непрямими оцінками, загальні втрати під час прориву з оточення перевищили 300 людей убитими.

Згідно з інформацією, представленою у звіті, втрати лише підрозділів МВС і Нацгвардії в зоні Іловайська з 24 серпня станом на 20 вересня 2014 року становили: убитими - 31 людина, пораненими - 170 осіб, зниклими безвісти - 65 людей, полоненими - 98 осіб. Кількість тих, хто помер унаслідок поранень, не встановлено.

Водночас голова ТСК народний депутат фракції "Батьківщина" Андрій Сенченко, відповідаючи на запитання журналістів, скільки загалом людей загинуло поблизу Іловайська, заявив: "Якщо говорити про кількість, за всіма ознаками (це те, що приховується найбільше), загальна кількість загиблих, поранених і померлих від поранень становить близько 1 тисячі людей в усіх епізодах іловайської трагедії".

Крім того, голова комісії, представляючи звіт, наголосив, що Міністерство оборони неправомірно обмежило громадський доступ до інформації і про загиблих, і про нагороджених у результаті подій біля Іловайська.

У звіті ТСК Верховної Ради також зазначено, що, "на відміну від інших відомств, Міністерство оборони і Генеральний штаб системно перешкоджають роботі комісії".

У зв'язку з блокуванням розслідування з боку тодішнього глави Міноборони Валерія Гелетея та начальника Генштабу Віктора Муженка слідча комісія двічі зверталася до президента з інформацією про неприпустимість таких дій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА