Інтерфакс-Україна
19:34 21.10.2014

До реєстру виборців уже внесено 10 тис. солдатів, що перебувають у зоні АТО - Порошенко

2 хв читати
До реєстру виборців уже внесено 10 тис. солдатів, що перебувають у зоні АТО - Порошенко

Президент України Петро Порошенко доручив керівникам військових відомств зібрати заяви солдатів і внести їх до реєстру виборців на запланованих на 26 жовтня виборах до Верховної Ради України.

"Я зібрав керівників військових відомств і доручив зібрати заяви солдатів та внести до реєстру виборців України", - заявив він на зустрічі зі студентами Дніпропетровського національного університету ім. Гончара у вівторок.

За його словами, до реєстру вже внесено 10 тис. бійців, що перебувають у зоні проведення антитерористичної операції на сході України, та загалом 25 тис. солдатів.

При цьому глава держави назвав безвідповідальним те, що Верховна Рада не змогла проголосувати законопроект про голосування військовослужбовців на позачергових парламентських виборах. "Це сором і безвідповідальність", - заявив П.Порошенко.

Під час зустрічі зі студентами П.Порошенко взяв участь у презентації програми реформ "Стратегія-2020".

Виступ президента студенти неодноразово переривали оплесками. Після виступу П.Порошенко понад десять хвилин відповідав на запитання студентів, роздавав автографи і на завершення сфотографувався зі студентами.

Як повідомлялося, в понеділок на засіданні Верховна Рада не змогла внести до порядку денного законопроекти про забезпечення належної організації виборчого процесу (автор Давид Жванія) та про реалізацію конституційних виборчих прав учасників АТО на парламентських виборах 26 жовтня 2014 року" (автор Леонід Ємець). Голова Верховної Ради Олександр Турчинов двічі ставив на голосування включення до порядку денного законопроекту Д.Жванії та п'ять разів - законопроект Л.Ємця, але жодного разу його пропозиції не набрали необхідних 226 голосів.

Законопроект Л.Ємця надавав дозвіл учасникам антитерористичної операції, що перебувають у Донецькій і Луганській областях, брати участь у парламентських виборах у місцях, де вони перебувають зараз, а не в місцях реєстрації.

Законопроект Д.Жванії також дозволяв військовослужбовцям в АТО голосувати не за місцем реєстрації, крім того, пропонував посилити охорону виборчих дільниць, транспортування бюлетенів та іншої виборчої документації. Цей законопроект було погоджено в ЦВК.

П.Порошенко заявив, що "це аморально для народних депутатів позбавляти найкращих синів України, українських воїнів їхнього конституційного права обирати собі владу. Вони більше гідні, ніж будь-хто".

Увечері того самого дня представник президента у Верховній Раді України Руслан Князевич заявив, що питання надання українським військовослужбовцям, що беруть участь в АТО, можливості голосування на позачергових парламентських виборах може бути вирішено непарламентським способом.

Позачергові вибори до Верховної Ради відбудуться 26 жовтня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нардеп Сірко: Після перемоги партії Бабіша Україна втратила підтримку Чехії в протистоянні з РФ

Нардеп Мережко: Попри перемогу популістів на парламентських виборах у Чехії, підтримка України збережеться

Планується зустріч Зеленського з фракцією "Слуга народу" - джерело

РФ навмисне відключила е/е на ЗАЕС для реалізації планів під’єднання до своєї енергосистеми – Сибіга

Кабмін перенаправив 143,1 млн грн на організаційне і інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності Ради

Голова євроінтеграційного комітету пропонує об’єднати два законопроєкти щодо адаптації українського права до норм ЄС

Військові та їх родини з Києва отримають від 1,2 до 2,5 тис грн до Дня захисників - розпорядження

"Євросолідарність" ініціює переспрямування 200 млрд грн на потреби ЗСУ в проєкті держбюджету-2026, повідомив Порошенко

Україні слід припинити гратися з проросійськими силами — нардеп Сірко про уроки виборів у Молдові

Україна завершила процес скринінгу законодавства – єврокомісарка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА