Інтерфакс-Україна
13:51 22.10.2014

Яценюк поставив завдання "Енергоатому" прискорити добудову енергоблоків з європейськими партнерами

2 хв читати

НАЕК "Енергоатом" необхідно активізувати роботу з добудови атомних енергоблоків та проводити її не з російськими компаніями, а з європейськими, таке завдання поставив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк керівництву компанії.

"Перед "Енергоатомом" стоїть завдання добудови енергоблоків, і нагадаю, що ця добудова має здійснюватися в короткі терміни і насамперед із залученням європейських партнерів", - сказав глава уряду, відкриваючи його засідання в Києві в середу.

"Наскільки мені вже відомо, ми не з Росією, а ми саме з Чехією, зі "Шкодою" (Scoda) матимемо контракт", - додав А.Яценюк.

Він нагадав, що Національна комісія регулювання електроенергетики нещодавно підвищила тариф "Енергоатома" для збільшення його інвестиційних можливостей.

Як повідомлялося, Україна та РФ 9 червня 2010 року підписали міжурядову угоду про співпрацю в спорудженні 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС. Документ передбачає, що російська сторона забезпечує організацію фінансування в обсязі, необхідному для проектування будівництва та введення в експлуатацію блоків.

На початку жовтня 2010 року Сбербанк Росії повідомив "Енергоатому" про готовність надати кредит на $1 млрд на проведення першочергових робіт після завершення будівництва 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС терміном на три роки під державні гарантії. При цьому для отримання кредиту українська сторона має вкласти в проект не менше ніж 15% вартості.

У початкових пропозиціях російської сторони щодо кредитування проекту будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС йшлося про залучення державного, а не комерційного кредиту, що передбачає нижчу процентну ставку.

ДП "НАЕК "Енергоатом" у травні 2011 року заявило, що його не влаштовують запропоновані Сбербанком РФ умови з надання кредиту, зокрема, досить висока процентна ставка.

Президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський у серпні 2014 року повідомив, що Україна має намір відмовитися від співпраці з Росією під час будівництва ХАЕС-3 та ХАЕС-4. За його словами, найбільш прийнятною реакторною установкою для добудови Хмельницької АЕС є ВВЕР-1000, зокрема, проектну та науково-технічну документацію має Чехія. Цей варіант є найбільш оптимальним за логістикою, оскільки обладнання постачатимуть залізницею, тоді як інші проекти реакторних установок для майданчика Хмельницької АЕС не дуже зручні через необхідність доставки обладнання морським та річковим транспортом.

ОСТАННЄ

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

Сенат США гальмує розгляд пакета санкцій проти Росії – ЗМІ

Орбан закликає ЄС ввести санкції проти України

Соцпідтримка матерів має зменшити страх жінок перед втратою доходу після пологів – нардеп Третьякова

Каллас сподівається на прийняття нового пакету санкцій проти Росії "сьогодні-завтра"

Трамп пішов на ескалацію з РФ, бо Путін його не поважає і вестиме переговори лише за наявності загроз – ЗМІ

Климпуш-Цинцадзе про конференцію у Римі: Варто говорити не про відновлення, а про реформи

Рада розгляне звільнення прем'єра у середу - нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА