Інтерфакс-Україна
12:05 27.10.2014

Вибори до ВР загалом відповідали принципам і вимогам виборчого права - спостерігачі ICES

2 хв читати
Вибори до ВР загалом відповідали принципам і вимогам виборчого права - спостерігачі ICES

Спостерігачі від Міжнародного центру виборчих систем (ICES) загалом позитивно оцінюють парламентські вибори в Україні, що відбулися 26 жовтня.

"За підсумками аналізу результатів виборів місія повідомляє, що вибори загалом відбулися в конкурентній боротьбі кандидатів і відповідали основним принципам та вимогам виборчого права. Під час виборів переважно було дотримано базових правил, що забезпечують свободу волевиявлення, підрахунок голосів на виборчих дільницях і спостереження за підбиттям підсумків голосування", - йдеться у звіті місії ICES, поданому президентом ICES Александром Цинкером (Alexander Tsinker) на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

У своїх висновках місія висловлює задоволення тим, що під час виборів не простежувалося різкого загострення обстановки в країні.

Водночас спостерігачі місії ICES зазначають, що були спроби зриву процедур голосування й підбиття підсумків виборів.

"Попри напружену обстановку в країні, велику кількість зафіксованих порушень в організації виборчої кампанії та проведенні дня виборів, процес дострокових виборів до Верховної Ради є легітимним актом волевиявлення громадян країни, який стався відповідно до закону про вибори депутатів до Верховної Ради", - йдеться у звіті.

Серед порушень А.Цинкер назвав недотримання "дня тиші", зокрема, з боку керівництва країни - президента і прем'єр-міністра.

"На наш погляд, цей "час мовчання" була умовною, її почали порушувати, по-перше, президент і прем'єр-міністр, із яких один керує одним списком, а інший має список зі своїм ім'ям. Вони зверталися до людей із закликом голосувати, але це загалом прихована реклама. Вони могли це зробити за день до "часу тиші". А перед виборами мав би говорити голова ЦВК", - заявив він.

Ще одним поширеним порушенням А.Цинкер назвав наявність плакатів із символікою політсил.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Туск звернувся до США після публікації безпекової стратегії

Порошенко привітав ЗСУ і закликав владу всі можливі ресурси спрямовувати на потреби оборони

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА