Інтерфакс-Україна
17:32 29.10.2014

Порошенко доручив Кабміну забезпечити додаткові соцгарантії учасникам АТО, їхнім сім'ям та мешканцям Донбасу - указ

2 хв читати
Порошенко доручив Кабміну забезпечити додаткові соцгарантії учасникам АТО, їхнім сім'ям та мешканцям Донбасу - указ

Президент України Петро Порошенко підписав указ про посилення соціальних гарантій учасників антитерористичної операції та членам їхніх сімей, а також громадянам, які проживають на території Донецької і Луганської областей.

Указ "Про невідкладні заходи щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій окремим категоріям громадян" від 29 жовтня опубліковано на сайті глави держави.

Згідно з документом, Кабінет Міністрів має розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроекти про соціальний захист осіб, які захищали незалежність України і брали безпосередню участь у АТО в складі добровольчих батальйонів, та членів їхніх сімей; а також про зміни до закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо надання права на вступ поза конкурсом у вищі навчальні заклади зазначених осіб.

Уряд має також підготувати пропозиції про надання права на вступ поза конкурсом до ВНЗ дітям, батьки (один із батьків яких загинули під час участі в АТО або внаслідок поранення, а також вжити невідкладних заходів щодо вирішення питання переведення на навчання за кошти державного бюджету дітей учасників бойових дій.

Крім того, згідно з указом, Кабміну доручено забезпечити вирішення питання про продовження прийому на навчання до вишів громадян, які проживають у Донецькій і Луганській областях та рекомендованих до зарахування або переводить з вишів, розташованих на території цих областей.

Уряду також доручено вжити невідкладних заходів щодо влаштування в найкоротші терміни дітей, батьки (один із батьків яких загинули під час участі в АТО або внаслідок поранення, шляхом встановлення опіки та піклування над такими дітьми, їх усиновлення, передачі в прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу, а також в установи для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечити відповідне фінансування зазначених установ та передбачених законодавством соцвиплат.

Указ набуває чинності з дня опублікування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп: Зеленському доведеться укласти угоду

Увечері Зеленський зустрінеться з фракцією "Слуга народу", у самій фракції натякають на вибори - відлік пішов на тижні

Кличко обговорив з міністром оборони Естонії збільшення підтримки ЗСУ, які захищають Європу

Атаки РФ на американське підприємство в Україні та Польщу залишились без належної відповіді – Келлог

Сікорський поки не бачить підстав для розриву дипвідносин з РФ

МЗС Чехії викликає російського посла для пояснень

Порошенко обговорив з головою комітету Європарламенту підтримку українського ОПК та використання російських активів

Відносна більшість українців за демократію, але під час війни тяжіють до наявності сильного лідера, – соцопитування КМІС

Європарламент схвалив резолюцію щодо звітів Єврокомісії за 2023-24 роки про прогрес України в реформах – Порошенко

Депутат Європарламенту Ґалер закликав розчистити шлях України до членства в ЄС, а Україну припинити санкції проти опозиції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА