Порошенко підписав указ про введення в дію рішення РНБО про комплекс заходів щодо зміцнення обороноздатності держави

Президент України Петро Порошенко у вівторок, 4 листопада, своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 вересня 2014 року "Про комплекс заходів щодо зміцнення обороноздатності держави та пропозиції до проекту закону України "Про державний бюджет на 2015 рік" по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України".
Відповідний указ розміщено на сайті глави держави у вівторок.
"Згідно з рішенням РНБО, Кабінету Міністрів, зокрема, доручено невідкладно переглянути порядок комплектування Збройних сил України та інших, утворених відповідно до законів України військових формувань, передбачивши, зокрема, укладання короткострокових контрактів на проходження військової служби", - повідомила прес-служба глави держави у вівторок увечері.
Крім того, уряд має вжити заходів щодо відновлення початкової військової підготовки в школах.
"Кабінету Міністрів також доручено в місячний термін опрацювати питання формування оптимальної моделі забезпечення безпеки України", - йдеться в повідомленні.
Уряд має уточнити план основних заходів цивільного захисту на 2014 рік, забезпечити вирішення в установленому порядку питання щодо збільшення в утворених відповідно до законів України військових формуваннях та правоохоронних органах кількості посад, що заміщуються цивільними працівниками.
Кабмін також має розробити та внести у 2-місячний термін на розгляд Верховної Ради законопроект про систему державного прогнозування та стратегічного планування, а до 15 грудня - внести на розгляд РНБО розроблений проект концепції розвитку сектора безпеки і оборони України.
За даними прес-служби президента, у сфері фінансового забезпечення сектора безпеки та оборони уряду доручено "невідкладно доопрацювати проект держбюджету на 2015 рік, передбачивши пріоритетність фінансування оборонних програм".
"Зокрема, передбачається фінансування потреб національної оборони на рівні не менше 3% ВВП на рік", - наголосили в прес-службі.
Як зазначено, уряд також має опрацювати питання розширення виробництва товарів військового призначення для модернізації оборонно-промислового комплексу.
Крім того, необхідно невідкладно вжити заходів щодо позбавлення в установленому порядку Міністерства оборони невластивих йому функцій з управління об'єктами державної власності, з реалізації надлишкового військового майна та військового майна, що набуло непридатного стану для подальшого використання Збройними силами.
Кабмін має забезпечити розроблення та затвердження до 1 квітня 2015 року державної програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу України на період до 2020 року.
У місячний термін уряд має вжити заходів щодо модернізації оборонно-промислового комплексу, впровадження науково-технічних (експериментальних) розробок у виробництво товарів військового призначення та подвійного використання; забезпечити спрощення порядку прийняття на озброєння ЗС України зразків озброєння, військової та спеціальної техніки.
У сфері міжнародного співробітництва завдання Кабміну такі: розробити у місячний термін проекти практичного співробітництва у рамках нових трастових фондів НАТО щодо нарощування оборонного потенціалу України; ужити в установленому порядку заходів щодо забезпечення розміщення в одному будинку офісу зв'язку НАТО в Україні, Центру інформації та документації НАТО в Україні та радників від держав-членів Альянсу.
У сфері матеріально-технічного забезпечення - невідкладно вирішити питання щодо створення централізованої системи державних закупівель у секторі безпеки і оборони України, вжити заходів щодо налагодження взаємодії з благодійниками (волонтерами антитерористичної операції) у питаннях матеріально-технічного забезпечення Збройних сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів; розробити і впровадити в місячний термін у встановленому порядку спрощені процедури закупівлі озброєння, військової і спеціальної техніки для забезпечення потреб ЗС і військових формувань та правоохоронних органів.
Міністерству оборони України доручено розробити разом із Державною службою України з надзвичайних ситуацій план розмінування територій Донецької та Луганської областей. Також завдання оборонного відомства - розробити і внести в установленому порядку на розгляд президентові України пропозиції щодо актуалізації Положення про територіальну оборону України.
Крім того, Міноборони має активізувати діяльність міжурядових комісій з питань військово-технічного співробітництва з державами - потенційними донорами, розробити та узгодити разом із Міністерством закордонних справ графіки діяльності таких комісій у 2014-2015 рр.
МЗС України має забезпечити постійне інформування світової громадськості, впливових іноземних політичних, урядових, ділових та культурних кіл, а також іноземних ЗМІ про розвиток ситуації в Україні та факти зовнішнього збройного втручання в її внутрішні справи. Також зовнішньополітичне відомство має запропонувати Європейській Комісії, Організації з безпеки та співробітництва в Європі направити спеціальну місію для моніторингу ситуації на держкордоні України з РФ.
Указ набуває чинності з дня опублікування.