Інтерфакс-Україна
09:25 01.12.2014

Україна готова брати участь у створенні нової світової системи безпеки - Порошенко

2 хв читати
Україна готова брати участь у створенні нової світової системи безпеки - Порошенко

Світ потребує створення нової системи безпеки, оскільки післявоєнні структури, як європейські, так і світові, неефективні й не здатні захистити жодну країну, і Україна готова брати участь у побудові такої системи, заявляє президент України Петро Порошенко.

"Нова система безпеки буде спрямована не проти когось, зокрема Росії, а на те, щоб захистити свою територію, зробити абсолютно неприпустимим порушення кордонів і агресію, мати ефективні механізми для збереження миру", - наголосив глава держави в інтерв'ю німецькій телерадіокомпанії ARD.

При цьому, як повідомляє прес-служба президента, П.Порошенко зазначив, що НАТО залишилося системою, здатною гарантувати безпеку її членів. Коментуючи можливість подання заявки України на вступ до цієї організації, президент наголосив, що питання не в заявах, а в тому, що країна потребує реформування. "Треба зробити все, щоб країна, рівень доходів громадян і валового внутрішнього продукту, рівень інвестицій в оборонний комплекс і рівень Збройних сил відповідали тим критеріям, які існують для держав, що бажають бути членами НАТО", - зазначив він.

Водночас П.Порошенко додав, що останні чотири роки продемонстрували помилковість позаблокової моделі для України.

Президент також додав, що в питаннях розвитку України й визначення її зовнішньополітичного курсу він не дозволить нікому тиснути ззовні й прислухатиметься, насамперед, до думки українського народу. "Нікому ззовні ми не дамо тиснути на Україну у визначенні вектора її розвитку", - наголосив П.Порошенко.

Він зазначив, що переважна більшість населення країни вимагає від влади негайних реформ. "Нам треба реформувати країну, налагодити інвестиційний клімат, реалізувати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Цього хоче 75% українців", - повідомив він, нагадавши, що жителі України під час акцій протестів у листопаді 2013 - лютому 2014 року відстоювали верховенство права, захист прав людини, свободу слова.

П.Порошенко резюмував, що нині основним викликом для України й досі є протидія агресії та захист своєї цілісності. "Я завжди намагаюся зберегти діалог і тримати "двері миру "відкритими", - зазначив глава Української держави.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський на нараді з прем'єром обговорив майбутню конфігурацію виконавчої влади

ЄС до серпня не запроваджуватиме мит проти США - фон дер Ляєн

ЄС скликає екстрену зустріч у відповідь на тарифний удар Трампа, лідери вимагають жорстких заходів

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА