Інтерфакс-Україна
19:50 03.12.2014

Порошенко: Ставлення до людей з обмеженими можливостями в Україні має бути таким, як у ЄС

2 хв читати
Порошенко: Ставлення до людей з обмеженими можливостями в Україні має бути таким, як у ЄС

Президент України Петро Порошенко наголошує на важливості змінити ставлення суспільства до людей з обмеженими можливостями й підходів до захисту та реалізації їхніх прав.

"Я не хочу, щоб в Україні вживали слово "інвалід". Я хочу, щоб ставлення було таким, як у країнах Європейського Союзу", - заявив глава Української держави під час зустрічі з людьми з обмеженими можливостями в середу, повідомляє прес-служба президента.

За словами П.Порошенка, йдеться про забезпечення доступу людей з обмеженими можливостями до громадських місць, закладів освіти, охорони здоров'я, про забезпечення людей робочими місцями, створення для них рівних можливостей з іншими громадянами.

Він наголосив, що вже є інститути, які намагаються полегшити життя людям з обмеженими можливостями й "демонструють таке ставлення, якого вони заслуговують".

Президент висловив переконання, що вирішення питань людей з обмеженими можливостями буде одним із пріоритетних у роботі нового уряду, й наголосив, що готовий усіляко сприяти цьому. "Я готовий дієво підтримати роботу громадянського суспільства в цьому напрямку", - заявив П.Порошенко.

Глава держави нагадав, що в Україні нині майже 3 млн громадян з інвалідністю поки що почуваються поза повноцінним життям суспільства.

Особливу увагу П.Порошенко звернув на учасників антитерористичної операції, які стали інвалідами внаслідок поранень. Це вже 206 бійців.

Президент акцентував увагу на необхідності вирішення проблем учасників АТО, зокрема - надання статусу учасника бойових дій, і зазначив, що вимагає від нового уряду негайного їх вирішення.

Він також наголосив, що держава опікується питаннями протезування учасників АТО й порушує перед міжнародними партнерами питання надання їм медичної допомоги, реабілітації за кордоном.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Комітет Ради у вівторок схвалить проєкт закону про ратифікацію угоди зі США, 8 травня проголосують, вважає Железняк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА