Інтерфакс-Україна
10:04 08.12.2014

Росія дестабілізує ситуацію у Східній Європі - Меркель

2 хв читати
Росія дестабілізує ситуацію у Східній Європі - Меркель

Військова агресія Росії проти України не може бути безкарною з боку світової спільноти, впевнена канцлер ФРН Ангела Меркель.

"Я переконана, що єдина європейська реакція на дії Росії є правильною. Той факт, що Росія порушила гарантії територіальної цілісності й суверенітету України, юридично закріплені Будапештським меморандумом 1994 року, не може залишатися без наслідків", - заявила А.Меркель в інтерв'ю тижневику Welt am Sonntag, опублікованому в неділю, 7 грудня.

А.Меркель звинуватила Росію в дестабілізації ситуації у Східні Європі, через що Москва не гребує навіть територіальною цілісністю сусідніх країн.

"Молдова, Грузія та Україна ухвалили суверенне рішення укласти договір про асоціацію з ЄС, і тепер Росія створює для цих держав трудності. Так, Молдова вже багато років страждає від конфлікту з Придністров'ям. Ми зробили великі політичні зусилля, щоб допомогти тут, але й досі безрезультатно. Грузія також страждає від заморожених конфліктів у Південній Осетії та Абхазії. Україні доводиться переживати анексію Криму та бої на сході країни. Ми також бачимо, що Росія намагається у своїх інтересах поставити в економічну й політичну залежність деякі держави в західній частині Балкан", - повідомила канцлер.

За її словами, уряд Німеччини намагається не військовими, а лише дипломатичними методами відновити в Україні основи європейського мирного порядку, тобто визнання територіальної цілісності держав. "Саме цей принцип порушила Росія у випадку з Кримом, а також у Луганську й Донецьку", - заявила А.Меркель.

Коментуючи слова про невдоволення санкціями проти Росії серед німецьких бізнесменів, А.Меркель завила, що, навпаки, "відчуває з боку економіки сильну підтримку політики федерального уряду в українській кризі, попри те, що санкції, звісно ж, є тягарем для деяких компаній Німеччини". "Санкції - не головна мета, але їх можуть застосовувати, якщо вони неминучі", - вважає вона.

Крім того, федеральний канцлер запевнила, що в разі збройного конфлікту Росії з Естонією, Латвією та Литвою НАТО надасть країнам Балтії військову підтримку, як це передбачено союзницькими зобов'язаннями у рамках Північноатлантичного альянсу. Визнавши, що "питання війни в Балтії не стоїть", вона нагадала, що НАТО вже сприяє гарантуванню безпеки повітряного простору держав цього регіону, формує сили швидкого реагування та реалізує військову співпрацю з Польщею та Данією у спільному командному центрі в польському Щецині.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МЗС Туреччини про переговори у Стамбулі: Наша мета — забезпечити продовження спілкування сторін одна з одною

ЄС і США все ще не можуть домогтися прориву на торговельних переговорах

Україна ввела санкції проти 5-х осіб за підривні інформкампанії, серед них Королевська, Балашов, Латиніна – указ

Порошенко назвав військову економіку головним пріоритетом уряду

Україна має унікальний досвід в протидії кібератакам Росії і зміцнюватиме колективну стійкість партнерів

Євроінтеграційні реформи мають посідати провідне місце в порядку денному нового уряду - голова комітету Ради

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА