Лавров говорить, що Крим ніколи не був "без'ядерною зоною", а РФ має право розпоряджатися своєю ядерною зброєю відповідно до своїх інтересів

На запитання агентства "Інтерфакс" (interfax.ru), чи можуть Крим розглядати як місце для розміщення російської ядерної зброї, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров відповів: "Тепер Крим став частиною держави, яка відповідно до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) має таку зброю".
"І держава російська має, відповідно до міжнародного права, всі підстави розпоряджатися своїм легітимним ядерним арсеналом відповідно до своїх інтересів та відповідно до своїх міжнародно-правових зобов'язань", - наголосив міністр.
За його словами, Крим ніколи не був "без'ядерною зоною" в міжнародно-правовому сенсі. "Він був частиною України, яка є державою, що не має ядерної зброї", - зазначив міністр.
"Термін "без'ядерна зона" ніколи до Криму не застосовувався. Це термін, який характеризує певну міжнародно-правову домовленість. Є без'ядерні зони в Латинській Америці, в Центральній Азії, в Південно-Східній Азії", - пояснив глава російського МЗС.
Стурбованість у зв'язку з мілітаризацією Криму неодноразово висловлювали в керівництві НАТО. Зокрема, головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі Філіп Брідлав заявив нещодавно, що його стурбованість ґрунтується на двох чинниках. Серед них генерал згадав те, що російські "збройні сили продовжують утримувати територію і можуть бути застосовані". По-друге, за словами Ф.Брідлава, присутність у Криму великої кількості зброї, зокрема крилатих ракет, може вплинути на безпеку в Чорноморському регіоні.
Він також нагадав про березневу заяву міністерства оборони РФ щодо можливого направлення в Крим ядерної зброї. "Ми дуже стурбовані і продовжуємо стежити за цим", - сказав Ф.Брідлав.