Інтерфакс-Україна
16:01 16.12.2014

Кримські правозахисники побоюються висилки з півострова 4 тис. кримських татар

2 хв читати
Кримські правозахисники побоюються висилки з півострова 4 тис. кримських татар

У Кримській польовій місії з прав людини (КПМ) побоюються, що близько 4 тис. кримських татар, які повернулися з місць депортації до Криму після його анексії Росією, можуть бути вислані з півострова за порушення російського міграційного законодавства.

Як повідомляє у вівторок КПМ на своєму офіційному сайті, близько 4 тис. кримських татар, які повертаються з місць депортації, під час звернення до Федеральної міграційної служби Криму стикаються з серйозними проблемами.

Правозахисники зазначають, що після закінчення 90 днів перебування в Криму, стосовно таких людей ухвалюють рішення, що приписують покинути територію РФ. При чому це робить Федеральна міграційна служба попри указ президента РФ від 21 квітня 2014 р. №268 "Про заходи з реабілітації вірменського, болгарського, грецького, кримськотатарського та німецького народів і державну підтримку їх відродження та розвитку" та заяви кримської влади про готовність приймати тих, хто повертається з місць депортації.

"Проблема ускладнюється тим, що людям, які продали все своє майно в Азії, у більшості випадків нікуди повертатися. Вони звертаються до суду з вимогою отримати громадянство РФ, але, за інформацією КПМ, в суді першої інстанції ніхто справу не виграв. Наразі тривають суди другої інстанції. Щонайменше одній сім'ї в другій інстанції вдалося виграти справу", - сказав заступник голови КПМ Дмитро Макаров.

За даними правозахисників, з аналогічними проблемами стикаються й іноземці, які багато років прожили в Криму, в яких закінчилася українська посвідка на проживання, або які жили без неї.

"Таким людям через суд треба доводити, що вони проживали в Криму. Міграційне законодавство України набагато ліберальніше за російське. У багатьох іноземців, що живуть у Криму, немає міграційного статусу, але вони багато років тут прожили. Закінчили школу, влаштувалися на роботу. В Україні їх можна було легалізувати з урахуванням прожитих у Криму років. Але з урахуванням російського законодавства це зробити практично неможливо", - зазначила координатор польової роботи КПМ Олександра Криленкова.

"На сьогодні у КПМ немає інформації про випадки депортації кримчан за порушення міграційного законодавства. Якщо із закінченням перехідного періоду 1 січня в Криму повною мірою почнуть застосовуватися норми міграційного законодавства РФ, доля цих людей викликає серйозні побоювання. Адже, за законами РФ, у випадках порушень цього законодавства людей чекає або депортація, або великі суми штрафів", - зазначають у КПМ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США готові чинити максимальний тиск на Росію у випадку необхідності – Держдеп

ЄС веде перемовини з США в рамках підготовки 18-го пакету санкцій проти РФ – Мерц

"Євросолідарність" вимагатиме від органів держвлади інформацію щодо відвідування урядового кварталу Портновим

Українські парламентарі звернулися до уряду Канади із закликом до повномасштабної конфіскації активів РФ

Уряд Чилі засуджує посилення нападів РФ на Україну та закликає сторони до діалогу - Кислиця

Мерц очікує затяжної війни через небажання РФ вести переговори

Роздратування Трампа не видає його готовності тиснути на РФ санкціями - Климпуш-Цинцадзе

Китай ніколи не постачав зброю жодній зі сторін "конфлікту" в Україні - МЗС КНР

Трамп замислився над повним зняттям обмежень щодо використання західної зброї Україною

Глава МЗС Туреччини наприкінці тижня вирушить до Києва після зустрічей у Москві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА