Інтерфакс-Україна
17:13 24.12.2014

У Мінську розпочалася зустріч контактної групи з питань України

2 хв читати
У Мінську розпочалася зустріч контактної групи з питань України

У Мінську в середу стартував черговий раунд переговорів у форматі Контактної групи з мирного врегулювання на сході України.

Як передає кореспондент "Інтерфаксу", переговори відбуваються у закритому режимі в Будинку прийомів МЗС Білорусі в особняку на вулиці Фрунзе, 15.

Кілька хвилин тому до особняка під'їхали делегація ОБСЄ на чолі зі спеціальним представником Хайді Тальявіні, а також колишній президент України Леонід Кучма, посол Росії на Україні Михайло Зурабов, повноважні представники самопроголошених Донецької та Луганської народних республік Денис Пушилін і Владислав Дейнего,

Між тим, учасники переговорів ще напередодні розходилися в думках щодо можливого порядку денного Мінської зустрічі. Як заявила раніше журналістам представник ОБСЄ Х. Тальявіні, на зустрічі передбачається обговорити чотири блоки питань.

За її словами, йдеться про припинення вогню всіма сторонами, відведення усіма сторонами важкої техніки, обмін полоненими "всіх на всіх" і доставки гуманітарних вантажів на підконтрольні ополченцям території для запобігання гуманітарній катастрофи.

У свою чергу, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив напередодні, що основне питання, що обговорюватиметься на майбутній зустрічі, це виконання Мінських домовленостей. Зараз важливо, щоб усі сторони виконали свої зобов'язання в рамках Мінських домовленостей, сказав він.

Між тим, повноважний представник ЛНР В. Дейнего раніше заявив "Інтерфаксу", що наполягатиме на включенні до порядку Мінських переговорів обговорення закону про особливий статус Донбасу та амністії.

"Серед озвучених пунктів немає двох головних моментів. Перше - це введення в дію закону про особливий статус Донбасу, друге - це закон про амністію. Будемо наполягати на їх включенні до порядку денного", - сказав він.

Повпред ДНР Д. Пушилін заявив, що на майбутній зустрічі планують дотримуватися колишнього порядку денного, зокрема порушити питання про особливий статус Донбасу.

"При зустрічі дотримуватимемося колишнього порядку денного. Це чотири питання: відвід артилерії і засобів залпового вогню на безпечну відстань від лінії зіткнення, обмін полоненими, зняття економічної блокади Донбасу та введення в дію закону про особливий статус Донбасу", - заявив Д. Пушилін Донецькому агентству новин.

Агентству "Інтерфакс-Південь" Д. Пушилін також заявив, що під час переговорів одним з головних питань буде обмін військовополоненими. "Тут деякий взаєморозуміння вже знайдено, залишилося уточнити деякі деталі. Наразі цифри уточнюються, але це буде наймасовіший обмін військовополоненими за всю історію конфлікту", - сказав він.

Домовленість про проведення засідання контактної групи в Мінську 24 і 26 грудня було досягнуто під час телефонної розмови в понеділок між президентом Росії Володимиром Путіним, федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом і президентом України Петром Порошенком.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА