Інтерфакс-Україна
12:03 28.12.2014

ВР ліквідувала "дірки" у мораторії на стягнення житла за валютними кредитами

2 хв читати
ВР ліквідувала "дірки" у мораторії на стягнення житла за валютними кредитами

Верховна Рада ухвалила законопроект "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" (№1610), який ліквідує схему стягнення такого житла через виконавчі приписи нотаріусів.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", документ підтримало 290 депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Голова профільного парламентського комітету з фінансів Сергій Рибалка пояснив, що ця схема стала "діркою" в прийнятому Верховною Радою 3 червня 2014 року законі про мораторій, якою дедалі активніше стали користуватися банки.

"Це тимчасовий мораторій - він діє до реструктуризації валютних кредитів", - підкреслив голова комітету. За його словами, наразі позичальник, банки і Нацбанк близькі до компромісу щодо такої реструктуризації.

Депутат Леонід Ємець пропонував розширити дію мораторію і на позичальників, які залучили іпотечний кредит у гривні, однак парламент відхилив таку ініціативу.

Не набрала достатньої кількості голосів і поправка депутата Сергія Воропаєва про обмеження дії мораторію трьома роками, який аргументував її складністю для банків резервувати такі кредити при необмеженому терміну мораторій.

Нацбанк України на цьому тижні заявив про узгодження з банками та координаторами руху валютних позичальників Меморандуму про врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті за участю представника Міжнародного валютного фонду.

Меморандум передбачає, що сума заборгованості за такими кредитами, що не перевищує в еквіваленті 2,5 млн грн за курсом НБУ на 1 січня 2014 року (7,993 грн/$1 - ІФ), буде переведена у гривню за курсом на день реструктуризації. Однак у разі своєчасного погашення позичальником реструктуризованого кредиту, його розмір фактично буде зменшений до еквівалента за курсом 7,993 грн/$1.

Крім того, меморандум передбачає фіксацію відсоткової ставки і суми кредиту, яка була реструктуризована за курсом 7,993 грн/$1, на рівні не вище, ніж зазначено в договорі валютного кредиту протягом трьох років з моменту реструктуризації, визнання банком безнадійною та підлягає списанню неустойки (штрафу, пені) на момент реструктуризації.

"Меморандум має набути чинності з моменту набрання чинності законом про внесення відповідних змін до Податкового кодексу України щодо банків та фізичних осіб - позичальників споживчих кредитів в іноземній валюті", - уточнював Нацбанк.

Як повідомлялося, валютні кредити населенню в Україні видавалися до 2008 року, коли курс гривні тримався на рівні близько 5 грн/$1. Однак потім він впав до 8 грн/$1, а в 2014 році почалася нова хвиля девальвації національної валюти, офіційний курс якої сьогодні становить 15,768865 грн/$1.

ОСТАННЄ

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

Адміністрація Трампа планує організувати ще одну зустріч Віткоффа з росіянами – ЗМІ

Віцемер Києва Прокопів до повідомлення про підозру постійно перебував у столиці і нікуди не ховався – Кличко

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

В Подільському та Святошинському районах Києва планується демонтувати по 400 МАФів – мер

США хочуть забезпечити повне припинення вогню в Україні протягом кількох тижнів – ЗМІ

Порошенко відправляє чергову партію дронів та техніки на фронт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА