Інтерфакс-Україна
15:14 31.12.2014

Глава Міненерговугілля прогнозує подорожчання вугілля у 2015 р. через відмову від бюджетних субсидій

2 хв читати
Глава Міненерговугілля прогнозує подорожчання вугілля у 2015 р. через відмову від бюджетних субсидій

Державний бюджет України на 2015 рік не містить субсидій на компенсацію різниці між собівартістю та ринковою ціною вугілля, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

"На 2015 рік не закладено субсидії на компенсацію різниці в собівартості. Іншого рішення, ніж підвищувати вартість вугілля, немає", - сказав він на прес-конференції в Києві в середу.

"Значить, директорам шахт доведеться вийти на ринок і конкурувати за платоспроможного покупця", - додав міністр.

Він уточнив, що вже провів із ними першу нараду на цю тему.

В.Демчишин також повідомив, що протягом двох місяців планує підготувати плани приватизації, консервації та ліквідації у вугільній галузі, оскільки середня собівартість видобутку вугілля на держшахтах значно, в деяких випадках у рази, вища, ніж на приватних.

Як повідомлялося, вуглевидобувні підприємства, що входять до сфери управління Міненерговугілля, в січні-жовтні 2014 року знизили видобуток на 17,7% - до 16,18 млн тонн, зокрема в жовтні-2014 держшахти скоротили видобуток у 2,7 раза - до 0,82 млн тонн, у тому числі коксівного - до 0,21 млн тонн, енергетичного - до 0,6 млн тонн.

За даними міністерства, в результаті конфлікту на Донбасі кількість підконтрольних державі шахт скоротилася з 90 до 36. Водночас питома дотація на тонну вугілля суттєво зросла з огляду на підвищення середньої собівартості його видобутку, оскільки на захоплених територіях Донбасу були розташовані економічно привабливіші шахти. Якщо за підсумками першого півріччя 2014 року середня собівартість видобутку тонни вугілля на державних шахтах становила близько 1,5 тис. грн (із ПДВ), з урахуванням чого дотація дорівнювала близько 0,5 тис. грн за тонну, то на середину листопада середня собівартість перевищила 2 тис. грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Проблема стосунків з Угорщиною – це проблема не України, а ЄС і НАТО, переконаний Яценюк

Яценюк: Під час переговорів про вступ до ЄС не можна отримати все і нічим не поступитися

Суд закінчив розгляд службових документів, там немає обгрунтування для санкцій проти Порошенка – адвокат

Розмови політиків про вибори зараз безвідповідальні по відношенню і до країни, і до власної політичної кар'єри – Яценюк

Нардеп В'ятрович про узгодження з Угорщиною закону про зміни в освіті: Його ніхто не бачив в очі в парламенті

Орбан вважає, що на заваді зустрічі Трампа з Путіним у Будапешті стоять лише 1-2 питання

Сибіга: Бажаємо народу Грузії реалізувати свої європейські прагнення попри дії нинішнього уряду

В Євросолідарності заявляють про медіаатаки на їх нардепів, зокрема, Княжицького та Сюмар

Майбутній уряд Чехії може зменшити підтримку України

Суд скасував домашній арешт керівника апарату КМДА Загуменного і відсторонення його від посади - КМДА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА