Інтерфакс-Україна
15:37 08.01.2015

Єврокомісія пропонує надати Україні ще EUR1,8 млрд макрофінансової допомоги

2 хв читати
Єврокомісія пропонує надати Україні ще EUR1,8 млрд макрофінансової допомоги

Європейська комісія готова надати подальшу фінансову допомогу Україні, що перебуває у стані рецесії.

Як повідомили в прес-службі Комісії, в четвер було ухвалено рішення виступити з пропозицією надати Києву додатково EUR1,8 млрд макрофінансової допомоги у вигляді середньострокового кредиту.

Нова програма має бути схвалена Європарламентом і Радою ЄС.

У прес-службі Єврокомісії зазначили, що нова програма повинна допомогти Україні в подоланні таких викликів, як слабкий платіжний баланс і фіскальна ситуація.

У повідомленні зазначено, що запропонована макрофінансова допомога буде пов'язана з деякими діями у сфері реформ.

"Наші дії більш промовисті, ніж наші слова. Єврокомісія надала безпрецедентну фінансову підтримку, і сьогоднішня пропозиція доводить, що ми готові й далі надавати підтримку", - заявив із цього приводу президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

У прес-службі також зазначили, що як тільки рішення про надання макрофінансової допомоги буде схвалено, передумовою для надання фінансів стане продовження Києвом програми з Міжнародним валютним фондом і реалізація фінансової та економічної політики, схваленої в спільному Меморандумі, який буде підписаний між Комісією і Україною.

Єврокомісія вважає важливою подальшу фіскальну консолідацію, продовження усебічних реформ в енергетичному і банківському секторах, а також загальне поліпшення макроекономічного управління.

Крім того, на думку Комісії, буде важливим посилення економічного управління і прозорості, продовження реформ у судовому секторі й боротьба з корупцією для загального поліпшення умов бізнес-діяльності.

Як зазначили в прес-службі Єврокомісії, у разі схвалення Європарламентом і Радою ЄС ця нова програма може бути реалізована впродовж 2015 і на початку 2016 років.

Як повідомлялося, у рамках двох програм макрофінансової допомоги Україна вже отримала EUR1,36 млрд кредитів, ще 250 млн буде виділено навесні 2015 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко в штаб-квартирі НАТО назвав ЗСУ опорою трансатлантичної безпеки

Голова комітету Ради Мережко сумнівається у результативності переговорів з РФ

Президент Тайваню щодо України: Будь-яка допомога агресору або порушення ембарго та правил експортного контролю є неприйнятними

Донеччина в обмін на $800 млрд та гарантії безпеки від США та Європи – ЗМІ

Дорожня карта ЄС передбачає прискорений вступ України до 2027 року – Орбан

Макрон запропонував Трампу провести засідання G7 за участі РФ та України, Рютте підніме українську тему в Давосі

"Євросолідарність" ініціює достроковий розпуск ТСК Верховної Ради – заява фракції

Ексзаступник голови ЦВК: "Референдум про мир" є радше політичною метафорою, ніж визначеним правовим інструментом

Головний мишолов резиденції уряду Великої Британії знову сколихнув ЗМІ та соціальні мережі

Нардеп Копитін: Закиди Тимошенко на мою адресу безпідставні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА