12:30 13.01.2015

ВР прийняла за основу два законопроекти про зміни у законодавстві про судоустрій та судочинство

2 хв читати
ВР прийняла за основу два законопроекти про зміни у законодавстві про судоустрій та судочинство

Верховна Рада України підтримала в першому читанні президентський законопроект про забезпечення права на справедливий суд (№1656).

За цей законопроект у першому читанні проголосували 288 народних депутатів з 357 зареєстрованих у залі Верховної Ради України у вівторок.

Законопроект пропонує внести зміни до деяких законодавчих актів України, що стосуються судоустрою та судочинства для ефективного забезпечення прав громадян на справедливий суд.

Зокрема, надаються права громадян, що стосуються гарантій рівності перед законом та судом, гласність і відкритість судового процесу, обов'язковість рішення суду про нормування неупередженого розподілу судових справ.

Законопроект передбачає, що інформаціящодо суду, який розглядає справу, стадія розгляду, місце і час засідання мають бути відкритими, а право бути присутніми на відкритому судовому засіданні не може обмежено. Документ також передбачає, що висновки Верховного суду України щодо застосування норм права будуть обов'язковими для суб'єктів владних повноважень, а суди будуть їх враховувати, щоб забезпечити однакове застосування норм права.

Проект закону також передбачає унормування питання створення судів та призначення суддів на адміністративні посади, оптимізація складу суден та їхньої діяльності.

У законопроекті зазначається, що органи виконавчої влади не можуть мати вплив на процедури утворення судів і визначення кількості суддів. У судах також буде зменшено кількість адміністративних посад, а склад суддів формуватиметься у відповідності з реальним навантаженням.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", Верховна Рада України підтримала законопроект у першому читанні про внесення змін до закону України про судоустрій і статус суддів щодо удосконалення засад організації та функціонування судової влади у відповідності з європейськими стандартами (№1497).

Під час обговорення народні депутати України дійшли рішення створити робочу групу, яка підготує до другого читання узгоджений законопроект про забезпечення права на справедливий суд, що базуватиметься на президентському законопроекті про забезпечення права на справедливий суд і на законопроекті №1497.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман вже дав доручення створити робочу групу для підготовки законопроекту до другого читання.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна ще не пройшла точку неповернення до минулого, але в найближчі 5 років точно пройде її - Порошенко

У Порошенка, Тимошенко, Зеленського і Тарути найбільші виборчі фонди - рух "Чесно"

Майже 60% українців на референдумі проголосували б за вступ до НАТО - опитування

Зеленський, Порошенко й Тимошенко продовжують лідирувати в президентському рейтингу - опитування КМІС

Лондон вважає Голани територією, окупованою Ізраїлем

Зеленський про фінансування своєї виборчої кампанії: Це гроші мої, моїх компаньйонів і друзів

Румунія оголосила про перенесення посольства в Ізраїлі в Єрусалим

На виборах у Таїланді в лідери вийшли прихильники військових

Поки є ризики втручання в результати виборів Україна повинна обережно ставитись до електронних форм голосування

Тимошенко і Коломойський ведуть узгоджену спільну кампанію проти Порошенка, заявляють у його штабі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА