Інтерфакс-Україна
16:13 14.01.2015

"Газпром": Або ЄС сам будує продовження "Турецького потоку", або втрачає 50 млрд куб. м газу на рік

2 хв читати
"Газпром": Або ЄС сам будує продовження "Турецького потоку", або втрачає 50 млрд куб. м газу на рік

Глава "Газпрому" Олексій Міллер під час першого візиту до РФ нового заступника голови Єврокомісії з енергетики Мароша Шефчовича доніс до нього нову переговорну позицію російської сторони. Український транзитний потік буде перенесено до Туреччини, і Європа має поспішати будувати газотранспортні потужності, щоб отримати цей газ у новій точці здачі-прийому на кордоні Туреччини і Греції. Також "Газпром" заявив, що будує свою переговорну позицію з ЄК, саме з огляду на нову ідею єдиного покупця, проголошену новими чиновниками Брюсселя.

Відповідаючи на запитання про нові підходи Єврокомісії до функціонування ринку газу в Європі, О.Міллер зазначив: "Ми свою стратегію і подальші дії організовуємо з огляду на план створення в ЄС Енергетичного союзу. Для нас це нові виклики і можливості. Сподіваємося, що створення Енергетичного союзу жодним чином не призведе до зниження надійності й безпеки енергопостачань".

Система "Південний потік" була морською магістраллю (з узгодженням її прокладення не було проблем) і сухопутним продовженням по території європейських країн. Сухопутні відведення в країнах Південної і Центральної Європи "Газпром" планував будувати в СП з національними енергетичними держкомпаніями. Єврокомісія заблокувала отримання проектом дозволів на будівництво труби на суші, і "Газпром" анулював проект.

Відповідаючи на запитання про долю проекту "Південний потік", глава "Газпрому" заявив: "Проект закрито. Газопровід "Турецький потік" є єдиним маршрутом, яким можуть постачати 63 млрд кубометрів російського газу, що поки що йде транзитом через Україну. Інших варіантів немає. Наші європейські партнери про це поінформовані, й тепер їхнім завданням є створення необхідної газотранспортної інфраструктури від кордону Туреччини і Греції".

"У них на це є максимум кілька років. Це дуже-дуже жорсткий графік. Щоб вкластися в ці терміни, роботу з будівництва нових магістральних газопроводів у країнах ЄС слід розпочати просто сьогодні. Інакше ці обсяги газу можуть виявитися на інших ринках", - застеріг О.Міллер.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

Тимошенко обговорила с пастором Бернсом відновлення стосунків з США та компроміси, до яких, на її думку, готові українці

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки обстрілу РФ по Миколаївці Донецької області

Сибіга: Україна ніколи не визнає жодні вкрадені Росією території, не погодиться на обмеження армії

Глава МЗС Литви: єдиним ефективним інструментом для переговорів є тиск на Росію

Україна останнім часом відкрила 8 нових дипустанов в Африці

Дві третини українців за вибори одразу після завершення військового стану, у Зеленського росте індекс довіри

73% українців вважає, що для України погано, що Трамп став президентом США

Маск підтримав Ле Пен, паралельно звинувативши політичних противників у зловживанні системою правосуддя

"Євросолідарність" ініціює звернення Ради до Конгресу США щодо нової резолюції про підтримку України - Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА