Інтерфакс-Україна
13:30 15.01.2015

ВР відправила на доопрацювання законопроект, що скорочує у 2,7 рази перелік заборонених до приватизації об'єктів

2 хв читати
ВР відправила на доопрацювання законопроект, що скорочує у 2,7 рази перелік заборонених до приватизації об'єктів

Верховна Рада України відправила за рішенням ради коаліції на доопрацювання законопроект №1567, згідно з яким запропоновано скоротити перелік заборонених до приватизації в Україні об'єктів з 1478 до 551, з яких 273 перебувають на окупованій території Криму і Севастополя.

За відповідне рішення в четвер проголосували 233 народних депутати.

Документ встановлює тимчасовий захист підприємств, вилучених із переліку заборонених до приватизації, від неприватизаційних процедур відчуження їхнього майна, зокрема, у процедурах банкрутства. Передбачено зупинити провадження у справах про банкрутство підприємств та запровадити мораторій на порушення таких справ строком на три роки.

У переліку акціонерних товариств, держпакети акцій яких, згідно з документом, не підлягають приватизації, і держпідприємств, які можуть бути корпоратизовані, залишаються, зокрема, "Укргідроенерго", "Турбоатом", "Нафтогаз України" з "дочками" "Укртрансгаз" і "Укргазвидобування".

У ньому також "Енергоатом", "Укртранснафта", залізниці, аеропорти "Бориспіль" і "Львів", "Науково-виробничий комплекс газотурбінобудування (НВКГ) "Зоря-Машпроект", "Ощадбанк" і "Укрексімбанк", а також ДПЗКУ, київський завод "Радар" і ДХК "Артем".

Законопроект також передбачає виведення виробництва спирту за межі держмонополії та впровадження конкуренції у галузі на період до 2020 року.

Підприємства вугільної промисловості і теплоенергетики в переліку відсутні.

Представляючи документ у парламенті, міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус зазначив, що на сьогоднішній день в Україні є 3,374 тис. об'єктів з державною часткою власності, працюють з них лише 1,92 тис, і 265 перебувають у процедурі банкрутства.

"Більшість цих підприємств є дуже маленькими, 60% з працюючих підприємств мають виторг менше EUR1 млн, тому хороших підприємств не так вже й багато. Топ 20 - це 70% усього чистого доходу топ100 - 91% чистого доходу, який становить 124 млрд грн. Цей список (перелік - ІФ), що оновлюється зараз, не оновлювався достатньо довго, тому за великим рахунком, з нього потрібно почистити велику кількість компаній-банкрутів, що або об'єдналися, або взагалі не існують", - сказав міністр.

За його словами, також необхідно змінити систему управління державною власністю, забезпечити залучення приватних інвестицій у розвиток цих підприємств.

Голова МЕРТ також зазначив, що позиція Кабінету Міністрів України така: наразі час приватизувати нічого не потрібно, незважаючи на те, що МЕРТ дотримується думки про те, що держава - поганий власник як в Україні, так і в більшості інших країн.

"Тому ми покращуємо стандарти корпоративного управління, змінюємо директорів, робимо можливим державі найняти радника з питань приватизації, і лише після цього будемо продавати. Цей список не обов'язково означає одразу початок масової приватизації, спочатку почистимо, процес покращимо, і лише тоді будемо продавати підприємства. Нічого в короткостроковій перспективі продавати ми не плануємо", - констатував А. Абромавічус.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

Поки Путін відмовляється від миру, ми мобілізуємо більше підтримки для України - Стармер

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА