В Асоціації малих міст України стверджують, що новий Бюджетний кодекс фактично знищує самоврядування
В Асоціації малих міст України стурбовані тим, що новий Бюджетний кодекс позбавляє міста районного значення, селища і села всіх делегованих повноважень і фактично знищує самоврядування.
"Ми хотіли децентралізації, особливо цього хотіли міста районного значення - отримали де-факто централізацію. Ми хотіли поліпшити можливість громад - отримали погіршення, процес знищення місцевого самоврядування на рівні сіл, селищ і міст районного значення", - заявив голова Асоціації малих міст України, міський голова м. Українка Київської області Павло Козирєв на прес-конференції в п'ятницю в Києві.
За його словами, з прийняттям нового Бюджетного кодексу відбулося "покращення тільки для міст обласного значення, а всі інші (а це приблизно половина населення - села, селища і міста районного значення) отримали погіршення і централізацію".
Він пояснив, що закон про зміну до Бюджетного кодексу України не вирішує жодної проблеми сіл, селищ і міст районного значення та створює додаткові перешкоди. Так, з 1 січня 2015 року відбулася передача делегованих повноважень на рівень райдержадміністрації та повна втрата податку на доходи фізичних осіб. Кошти на дитячі садки і будинки культури навіть доведеться брати в районі в кількості, яка визначає район.
П.Козирєв також нагадав, що з 1 січня 2016 року, згідно з законом, всі села, селища і міста районного значення, які не об'єдналися, втратять всі делеговані повноваження (державне управління, дошкільна освіта, культура та інше), і все буде передано районним адміністраціям. Таким чином, "відбувається централізація повноважень".
Він повідомив, що Асоціація малих міст України пропонує, щоб містам районного значення з 2016 року надали статус міст обласного значення та повноваження місцевого управління, які мають міста обласного значення. За його словами, "це дозволить врятувати самоврядування" в таких населених пунктах.