17:12 23.01.2015

В Асоціації малих міст України стверджують, що новий Бюджетний кодекс фактично знищує самоврядування

2 хв читати

В Асоціації малих міст України стурбовані тим, що новий Бюджетний кодекс позбавляє міста районного значення, селища і села всіх делегованих повноважень і фактично знищує самоврядування.

"Ми хотіли децентралізації, особливо цього хотіли міста районного значення - отримали де-факто централізацію. Ми хотіли поліпшити можливість громад - отримали погіршення, процес знищення місцевого самоврядування на рівні сіл, селищ і міст районного значення", - заявив голова Асоціації малих міст України, міський голова м. Українка Київської області Павло Козирєв на прес-конференції в п'ятницю в Києві.

За його словами, з прийняттям нового Бюджетного кодексу відбулося "покращення тільки для міст обласного значення, а всі інші (а це приблизно половина населення - села, селища і міста районного значення) отримали погіршення і централізацію".

Він пояснив, що закон про зміну до Бюджетного кодексу України не вирішує жодної проблеми сіл, селищ і міст районного значення та створює додаткові перешкоди. Так, з 1 січня 2015 року відбулася передача делегованих повноважень на рівень райдержадміністрації та повна втрата податку на доходи фізичних осіб. Кошти на дитячі садки і будинки культури навіть доведеться брати в районі в кількості, яка визначає район.

П.Козирєв також нагадав, що з 1 січня 2016 року, згідно з законом, всі села, селища і міста районного значення, які не об'єдналися, втратять всі делеговані повноваження (державне управління, дошкільна освіта, культура та інше), і все буде передано районним адміністраціям. Таким чином, "відбувається централізація повноважень".

Він повідомив, що Асоціація малих міст України пропонує, щоб містам районного значення з 2016 року надали статус міст обласного значення та повноваження місцевого управління, які мають міста обласного значення. За його словами, "це дозволить врятувати самоврядування" в таких населених пунктах.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Стефанчук про перші завдання президентства Зеленського: Реформа АП, аудит держави, скасування недоторканності

Президент наразі думає про те, як зрушити з "мертвої точки" переговорний процес щодо Донбасу

В основі ідеології "Слуги народу" лежить лібертаріанство

Бойко назвав провал голосування за зміну виборчої системи спробою політиків "ухопитися за владу"

Нардепи залишили стару систему виборів, сподіваючись на продовження свого політичного життя, але українці оберуть нових політиків

Порошенко закликає команду Зеленського розвіяти "чутки" про референдум щодо мирних угод з РФ

Порошенко заявив про "політичні переслідування", назвав їх ознакою початку виборчої кампанії

Посада глави АП підпадає під норми закону про люстрацію - заступник глави Мін'юсту

Порошенко анонсував з'їзд партії найближчим часом

Лещенко повідомив, що піде у четвер до Генпрокуратури та передасть документи щодо "чорної бухгалтерії" Партії регіонів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА