Інтерфакс-Україна
09:57 26.01.2015

Формат переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі необхідно розширювати - Клімкін

2 хв читати
Формат переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі необхідно розширювати - Клімкін

В Україні виступають за розширення формату переговорів щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі з приєднанням до нього ЄС та США, повідомив міністр закордонних справ України Павло Климкин.

"Я від самого початку говорив, що нормандський формат - дуже ефективний, в якому ми розпочали тиск на Росію. Нині ми говоримо про можливість розширення цього формату - можливо, в Женевському контексті, про приєднання до цього і Європейського Союзу, і США",- заявив П.Клімкін в ефірі програми "ТСН" на каналі "1+1" у неділю.

"Якщо ми почнемо дуже послідовно говорити саме в такому форматі, ми можемо вийти на тиск на Росію в плані Мінських домовленостей, оскільки Мінські домовленості - це не меню в ресторані: або ми виконуємо весь блок Мінська, і тоді приходимо до миру, або граємося як зараз", - пояснив він.

При цьому він констатував, що нині необхідно докласти всіх зусиль, щоб розпочати відведення важкого озброєння із зони конфлікту.

"У нас дуже проста логіка: Мінські домовленості - це шлях до миру. З російською стороною говорити, звичайно, дуже важко: Лавров не визнає присутності російських військ на території України, категорично відмовляється навіть говорити про ефективний контроль над кордоном, про політичне врегулювання. Але те, що зараз треба зробити, - зібрати тристоронню групу та все ж встановити лінію зіткнення й почати відведення важкого озброєння", - наголосив міністр.

"Те, що сталося в Маріуполі, - це вже не просто терористичний акт, це злочин проти людяності. І ми обов'язково прийдемо до Міжнародного кримінального суду в Гаазі й притягнемо до відповідальності тих, хто це зробив", - також заявив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА