Інтерфакс-Україна
12:32 30.01.2015

Консультації щодо засідання контактної групи тривають, остаточного рішення ще немає - МЗС України

3 хв читати
Консультації щодо засідання контактної групи тривають, остаточного рішення ще немає - МЗС України

У Києві не підтверджують можливості засідання тристоронньої контактної групи щодо мирного врегулювання ситуації в Україні в Мінську в п'ятницю, 30 січня, повідомив спікер Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс.

"Консультації тривають. Поки що остаточного рішення немає", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.

29 січня начальник управління інформації, прес-секретар білоруського МЗС Дмитро Мирончик повідомив агентству "Інтерфакс-Захід" про те, що засідання тристоронньої контактної групи відбудеться в Мінську 30 січня.

"Контактна група поінформувала МЗС Білорусі про те, що завтра, 30 січня, має намір провести черговий раунд переговорів. Інформацію про точне місце і точний час початку переговорів буде поширено додатково вранці в п'ятницю", - сказав він.

У МЗС Білорусі зазначили, що, згідно з практикою проведення переговорів контактної групи, зустрічі учасників проводяться лише у тому разі, якщо надійшла консолідована заява від усіх учасників переговорів.

Раніше 29 січня президент України Петро Порошенко зустрівся з учасниками тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на сході України - президентом України в 1994-2005 рр. Леонідом Кучмою, послом РФ в Україні Михайлом Зурабовим і спеціальним представником нинішнього голови ОБСЄ Гайді Тальявіні.

"Глава держави закликав учасників тристоронньої контактної групи невідкладно провести консультації з підписантами Мінських домовленостей, практичним результатом яких мають стати рішення про негайне припинення вогню і відведення важких озброєнь від лінії зіткнення, зафіксованої у Мінському меморандумі від 19 вересня 2014 року, фіксація конкретних часових рамок виходу сторін на зазначену лінію; відновлення контролю України на неконтрольованих ділянках українсько-російського державного кордону в Донецькій і Луганській областях та запровадження постійного моніторингу на кордоні з боку ОБСЄ; розблокування питання надання постраждалим районам Донецької та Луганської областей товарів першої необхідності та гуманітарної допомоги, а також істотний прогрес у звільненні заручників та незаконно утримуваних осіб", - йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

Водночас представники самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" на мінських переговорах Денис Пушилін та Владислав Дейнего заявили про готовність брати участь у зустрічі мінської групи 30 січня.

"Ми підтверджуємо свою готовність до завтрашньої зустрічі в Мінську. Ми готуємо проекти рішень на основі обговорень, що відбулися в понеділок у Донецьку за участю прем'єра "ДНР" Олександра Захарченка та глави "ЛНР" Ігоря Плотницького, а також лідера громадської організації "Український вибір" Віктора Медведчука", - йдеться в спільній заяві представників "ЛНР" і "ДНР", що надійшла в "Інтерфакс" (interfax.ru).

Мінський меморандум датований 19 вересня 2014 року. Його підписали посол Гайді Тальявіні (ОБСЄ), другий президент України Леонід Кучма, посол РФ в Україні Михайло Зурабов, а також Олександр Захарченко ("ДНР") і Ігор Плотницький ("ЛНР").

Керівники самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" після вересня посилали до Мінська для консультацій лише своїх представників.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА