14:57 03.02.2015

Кравчук, Кучма і Ющенко застерігають народних депутатів від ухвалення законів, що обмежують свободу слова

2 хв читати
Кравчук, Кучма і Ющенко застерігають народних депутатів від ухвалення законів, що обмежують свободу слова

Три президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко виступають за збереження гласності в Україні і застерігають народних депутатів від ухвалення законопроектів, що обмежують свободу слова.

"Ми застерігаємо український парламент від необдуманих кроків. Відхід від європейського шляху розвитку, на який стала Україна, загрожує втратою демократичних основ, і різким розворотом у бік диктатури, тоталітаризму, від якого наша країна вдосталь натерпілася. Кращою відповіддю України на чужу пропаганду можуть бути не скальковані російський закон і псевдорадянська цензура, а лише чесна, відкрита і демократична позиція, що базується на гласності та свободі слова", - йдеться у відкритому листі Л.Кравчука, Л.Кучми і В.Ющенка щодо ситуації зі свободою слова в Україні, текст якого має агентство "Інтерфакс-Україна".

Президенти зазначають, що наразі Україна постає перед історичними викликами, а "головною умовою проведення реформ є гласність, відкритість і підконтрольність дій влади суспільству". "Водночас, сьогодні на розгляд Верховної Ради запропоновані законопроекти, ухвалення яких може нівелювати цей важливий фактор демократії. Депутати від коаліції пропонують закріпити за державним апаратом потужний інструмент впливу на медіа, перевести на нього функції суду. Поділ влади на три гілки є основоположним демократичним принципом, закріпленим у Конституції України", - наголошується у відкритому листі.

"За час незалежності українські засоби масової інформації вже не раз долали різні обмеження свободи слова. Правда, це вирішувалося шляхом порушень законів з акцентом на доцільність. А тепер хочуть їх узаконити, що значить вимагати від чиновників діяти за законом", - заявляють президенти.

Вони "поділяють тривогу народних обранців від наслідків інформаційної війни, що її проводить Росія проти України". "Але ми не поділяємо адміністративних методів впливу на вітчизняні ЗМІ, бо це не матиме успіхів. Більш того, демократичний світ не сприйме наступ влади на свободу слова в Україні, яка обрала європейський шлях розвитку, задекларувала відданість європейським цінностям", - наголошують президенти.

"Шановні народні депутати! Ви маєте ухвалити зважене, державницьке і далекоглядне рішення. Ми закликаємо зберегти в Україні основи демократії та свободу слова. Переконані, що лише гласність і відкритий діалог влади і суспільства забезпечать рух України на шляху до європейських цінностей в цей нелегкий для нашої держави час", - резюмується у відкритому листі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄС запропонував Україні свою угоду щодо критичних мінералів

На майбутніх переговорах з РФ планується обговорити умови Москви для завершення війни в Україні – Рубіо

Президент Фінляндії закликав Європу сформувати спільний план для переговорів з РФ

РФ вважає себе імперією, а не федерацією, а для імперії їм необхідна Україна - Буданов

Лондон запровадив санкції проти компаній із Центральної Азії, Туреччини, Індії та КНР за постачання продукції подвійного призначення - заява

Каллас: міністри дали «зелене світло» новій ініціативі військової допомоги Україні

Результати виборів в Німеччині дуже позитивні для України – нардеп Клименко

У Німеччині стартували вибори до Бундестагу

Адміністрація Трампа припускає, що зможе завершити війну вже наступного тижня, - ЗМІ

Україна має йти на будь-які переговори з максимально сильною позицією – прем'єр Нідерландів після розмови з Зеленським

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА