Інтерфакс-Україна
17:23 10.02.2015

Лідери політичних груп Європарламенту сподівається на прогрес у Мінських переговорах

2 хв читати
Лідери політичних груп Європарламенту сподівається на прогрес у Мінських переговорах

Лідери політичних груп Європарламенту занепокоєні розвитком подій на сході України і висловлюють сподівання на пошук мирного врегулювання ситуації під час запланованої в Мінську на 11 лютого зустрічі глав держав у "нормандському форматі".

"Перша мета - зупинити конфлікт. Ми не можемо дозволити, щоб були створені умови для Третьої світової війни біля європейських воріт", - заявив на брифінгу у Страсбурзі у вівторок лідер групи Прогресивного Альянсу соціалістів і демократів Джанні Пітелла.

Він наголосив, що соціалісти виступають проти постачань зброї до України та за продовження переговорів. У зв'язку з цим Дж.Пітелла підтримав зусилля президента Франції Франсуа Олланда і канцлера Німеччини Ангели Меркель з пошуку мирного врегулювання конфлікту.

Лідер групи народних партій Манфред Вебер також висловив занепокоєння з приводу останніх подій на сході України і привітав дії Ф. Олланда і А. Меркель. "На жаль, сигнали з Росії не надихають... Ми хочемо бачити російських лідерів, які повернулися за стіл переговорів", - сказав він, зазначивши, що у разі відсутності прогресу у врегулюванні конфлікту ситуація ще більше загостриться.

Співголова групи "зелених" Ребекка Хармс, у свою чергу, зазначила, що надій на позитивні переговори в Мінську не так вже й багато. "Можливо, переговори, проведені з президентом Путіним, зможуть забезпечити, що не буде війни. Але це, швидше, політичне диво", - сказала вона.

Р. Хармс також відзначила важливість того, щоб ЄС знайшов спільне прочитання того, що відбувається в Росії, і того, що РФ робить в Україні, що надасть можливість надати більш підходящі відповіді на нинішню ситуацію.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко, президент Франції Ф. Олланд, федеральний канцлер Німеччини А. Меркель і президент РФ Володимир Путін домовилися провести зустріч у "нормандському форматі" у середу 11 лютого в Мінську. Сторони очікують, що їхні зусилля призведуть до невідкладного та безумовного двостороннього припинення вогню на сході України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

Сенат США гальмує розгляд пакета санкцій проти Росії – ЗМІ

Орбан закликає ЄС ввести санкції проти України

Соцпідтримка матерів має зменшити страх жінок перед втратою доходу після пологів – нардеп Третьякова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА