Гройсман просить Кабмін направити своїх представників для напрацювання узгодженого проекту змін до держбюджету-2015

Спікер Верховної Ради Володимир Гройсман просить уряд направити своїх представників для напрацювання узгодженого з парламентськими комітетами та фракціями проекту змін до державного бюджету на 2015 рік.
"Хотів би звернутися до уряду, щоб негайно направили своїх представників для роботи в комітетах і фракціях. Ми ще зустрінемося з вами в робочому форматі, зробимо таблицю всіх питань, які потребують узгодження, і шукатимемо рішень, щоб 26 числа ми могли ці питання проголосувати і таким чином отримати міжнародну підтримку МВФ, місія якого нещодавно завершила роботу", - сказав В. Гройсман на нараді голів парламентських комітетів та керівників фракцій за участю міністра фінансів України у вівторок у Києві.
Спікер українського парламенту запевнив у готовності комітетів і фракцій до продуктивної роботи над проектом змін до держбюджету-2015.
Водночас він зазначив, що до 26 лютого, коли може відбутися позачергове засідання парламенту, Верховної Ради і Кабміну є достатньо часу, щоб напрацювати узгоджений проект змін до держбюджету. В. Гройсман також застеріг від затягування часу, щоб не повторилася ситуація, аналогічна тій, що виникла під час узгодження держбюджету-2015 "в авральному режимі".
Як повідомлялося, раніше В. Гройсман заявив, що позачергове засідання Верховної Ради України відбудеться орієнтовно 26 лютого 2015 року, на ньому буде розглянуто законопроект про зміни до державного бюджету на 2015 рік.
Раніше Кабмін звернувся до Верховної Ради щодо затвердження змін до держбюджету-2015. Чергове засідання парламенту було заплановано на 3 березня, тому прем'єр Арсеній Яценюк заявив, що проводитиме консультації з керівниками фракцій та спікером парламенту для того, щоб зібрати позачергове засідання.
Прем'єр також озвучив основні зміни, запропоновані Кабміном для внесення до бюджету. Зокрема, доходи бюджету запропоновано збільшити на 22 млрд грн (ухвалений 29 грудня бюджет на цей рік передбачав доходи в розмірі 475,9 млрд грн), середньорічний курс гривні запропоновано встановити на рівні 21 грн/$1 (17 грн/$1), а інфляцію - на рівні 26% (13,1%).
Коригування бюджету країни було обговорено під час ухвалення цього документа в грудні минулого року і має відбутися після переговорів з МВФ про надання Україні кредитів. А. Яценюк зазначив, що загальний обсяг кредитів Україні протягом чотирьох років становив $25 млрд, з яких $17,5 надасть МВФ, а решта - США, ЄС, країни Великої сімки та інші партнери.