Інтерфакс-Україна
14:12 04.03.2015

ВР узяла за основу урядовий законопроект про посилення норм повернення валютного виторгу

3 хв читати
ВР узяла за основу урядовий законопроект про посилення норм повернення валютного виторгу

Верховна Рада у середу ухвалила в першому читанні урядовий законопроект, що посилює вимоги до повернення валютного виторгу в країну (№2265), відхилення якого напередодні викликало конфлікт у коаліції.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за взяття законопроекту за основу проголосували 238 депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Голова пропрезидентської фракції "Блок Петра Порошенко", голосів якої напередодні не вистачало до результативного голосування, повідомив, що під час переговорів із Мінфіном знайдено компроміс, зокрема, знайдено порозуміння, що всі повноваження встановлювати термін повернення валютного виторгу має Нацбанк України.

Крім того, досягнуто домовленість, що цей "екстраординарний" закон діятиме до кінця 2015 року, а під час підготовки до другого читання буде чітко встановлено, яка судова установа може зупиняти експортно-імпортну операцію.

Як повідомлялося, напередодні міністр фінансів Наталія Яресько просила скасувати норму законодавства, що дозволяє резидентам зупиняти повернення валютного виторгу з допомогою суду - позов до нерезидента про стягнення боргу зупиняє перерахування валютного виторгу в Україну, а пеня за несвоєчасне повернення не нараховується. "Таким чином, зараз виводяться з країни великі суми валюти. Ми розуміємо, що робимо регулювання в цій сфері більш жорстким, але цей крок робиться в інтересах всієї економіки на тимчасовий період з метою стабілізації ситуації з курсом. Це може бути скасовано, щойно міра досягне своєї мети", - сказала міністр фінансів.

Н.Яресько попросила депутатів ухвалити цей закон якомога швидше, оскільки в 2013 році в Україну не повернулося $1 млрд валютного виторгу, а в 2014 році - $742 млн.

За ухвалення цього законопроекту у вівторок голосували 150-160 депутатів за необхідного мінімуму 226 голосів, а спроба відправити його на повторне перше читання набрала 219 голосів. Після провального голосування фракції Радикальної партії та Народного фронту зажадали від коаліції переглянути свої позиції, погрожуючи заблокувати роботу парламенту.

Представник фракції "Блоку Петра Порошенка" Ігор Кононенко пояснив, що відсутність підтримки урядового документа пов'язано з наявністю в ній корупційної складової і недостатню опрацювання законопроекту, і запропонував повернути його на доопрацювання в комітет.

Ще днем раніше на ухвалення документа цього тижня наполягав прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. "В остаточній редакції просив би 60 днів (термін повернення валютного виторгу - ІФ)", - додав голова уряду. За його словами, законопроект прибирає напівлегальні схеми неповернення валютного виторгу і корупційну складову при видачі ліцензій.

Документ встановлює необхідність отримання індивідуальної ліцензії Національного банку України (НБУ) у разі перевищення терміну повернення валютного виторгу, скасовуючи при цьому необхідність отримання висновку Мінекономрозвитку.

Крім того законопроект, у разі ухвалення, усуває наявні на сьогоднішній день підстави для зупинення нарахування пені за затримку повернення валютних коштів в Україну: стягнення такої пені призупиняється за наявності відповідного звернення суб'єктів господарювання до судових інстанцій.

Як повідомлялося, Національний банк згідно з постановою №160 від 3 березня 2015 року продовжив вимога про повернення валютного виторгу до України на термін до 90 днів до 3 червня включно.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА